Zamknij

Mieszkanie po wybuchu nie nadaje się do zamieszkania. Jest lokal zastępczy

18:24, 15.01.2020 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 18:24, 15.01.2020
Skomentuj

To był wybuch bez pożaru, ale mieszkanie w bloku przy skrzyżowaniu alei Wolności z ul. Jedności Robotniczej zostało doszczętnie zniszczone. Małżeństwo z dwójką dzieci (6 i 8 l.) straciło dach nad głową.

- Stąd decyzja prezydenta, żeby zapewnić natychmiastowo lokal dla naszych mieszkańców - mówi Wojciech Borecki, zastępca prezydenta Głogowa. Miasto ma takie umeblowane mieszkanie przy ul. 1 Maja. Zostało otwarte i trwają przygotowania do zakwaterowania w nim poszkodowanej rodziny. - A oprócz tego jeszcze dziś dokonamy niezbędnych zakupów, żeby zabezpieczyć mieszkańców w potrzebną pościel, naczynia, żeby mogli spędzić tę noc, a od jutra już będziemy organizować pomoc i sprawdzać, co jeszcze możemy dla tych mieszkańców zrobić - zapowiedział.

Jak dodał, mieszkanie w kamienicy przy ul. 1 Maja od kilku lat po wyremontowaniu jest trzymane na wypadek sytuacji kryzysowych, gdyby doszło do pożaru, zalania czy tak jak teraz wybuchu, kiedy trzeba szybko mieszkańców gdzieś ulokować i zapewnić im warunki, by mogli normalnie funkcjonować. Dotąd jeszcze nikt nie musiał z niego skorzystać.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%