Zamknij

Wielka Majówka już trwa! Jakie czekają nas jeszcze atrakcje?

13:51, 23.04.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 10:17, 07.05.2019
Skomentuj

Tegoroczna majówka potrwa 5 dni od 1 do 5 maja. Jest w czym wybierać!

W środę 1 maja czeka nas sporo wodnych atrakcji. Od rana do południa rozegrane zostaną zawody wędkarskie w zatoce katedralnej, a od Rybaczówki Borków do głogowskiej mariny popłyną kajakarze. Później sporo zabaw dla najmłodszych przygotowanych na marinie przez Głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi", a także ciekawostka - wystawa samochodów militarnych z okresu II Wojny Światowej w Fosie Miejskiej. Do strefy piłki nożnej zaprasza z kolei Chrobry Głogów. Po południu  można zarezerwować czas na zwiedzanie Oderstellung 424, albo nocne zwiedzanie Ruin Kościoła św. Mikołaja i podziemia kościoła Bożego Ciała z prezydentem Głogowa.

Okazji do zwiedzania będzie więcej, bo codziennie od 1 do 5 maja od godz. 10 do godz. 18 bezpłatne będzie wejście do Wieży Ratuszowej, Sukiennic, Bloku Koszarowego.

2 maja o godzinie 16:00 i 18:00 czekać będzie przewodnik, by oprowadzić chętnych po Wieży Kolegiackiej i Kolegiacie.

3 maja przed południem będzie nieco oficjalniej w związku z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - uroczystości powiatowe zaplanowano przy obelisku na placu Konstytucji o godz. 11, a o 12.30 w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski odbędzie się uroczysta msza.

Od. godz. 10 chętni mogą wziąć udział w kolejnym spływie kajakowym - tym razem do Nowej Soli. Zapisać się trzeba wcześniej za pośrednictwem strony www.glogow.zwiedzak.pl.

Na marinie od 13.00 do 16.00 z kolei warto zobaczyć pokazy sprzętu wodnego: skuterów, motorówek, sprzętu do nurkowania. Swoje umiejętności zademonstrują też ratownicy wodni. W ramach akcji prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na sprzęt do nurkowania i całoroczne zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Sporo wydarzeń sportowych pojawi się na marinie 4 maja, w sobotę, od południa. Pokazowy trening bokserski zaprezentuje klub UKS Boks, a siatkarze UMKS Volley zapraszają na turniej piłki siatkowej. Wcześniej, od godz. 10.00 w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Koszarowej Stowarzyszenie Centrum Działań Alternatywnych "Bastion" zaprasza rodziny na rozgrywki planszówek.

Od godz. 16.00 marina będzie rozbrzmiewać muzyką. Koncert Folk & Szanty w programie ma występy Projektu Fraktala i Przyjaciele i Orkiestry Samanta. Zaprezentują się również laureaci 4 Dolnośląskiego Festiwalu Kultury Harcerskiej "Parasol".

W niedzielę 5 maja możemy pokibicować rywalizującym o Puchar Prezydenta Głogowa parom mieszanym startujacych w I Głogowskim Wyścigu Kajakowym. Możemy też rodzinnie spróbować startu w I Głogowskim Wyścigu Rowerów Wodnych - drużyna musi składać się z 2 osób dorosłych i dwójki dzieci. Okazji do rekreacji sportowej będzie więcej: trening pokazowy zademonstrują członkowie Street Workout Głogów, można się też zmierzyć z wyzwaniem, jakim na pewno będzie bicie rekordu w pompkach na komendę. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zaprasza z kolei na mini tenis dla dzieci i młodzieży.

Na rynku starego miasta o godz. 15.00 w spektaklu ulicznym "Błazenologia" zobaczymy Teatr Na Walizkach.

Warto wspomnieć również, że od 1 do 3 maja do dyspozycji będą rejsy statkiem Laguna (wypływamy o godz. 13.00, 15.00 i 17.00), a 4 maja o godz. 15.00 rozpocznie się rejs do Bytomia Odrzańskiego.

(Wojtek Olszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%