Zamknij
REKLAMA

Hotel w Neptunie? Możliwe! Miasto stara się o pieniądze z Unii Europejskiej na zagospodarowanie tego terenu oraz budynku

11:39, 12.02.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:45, 12.02.2020
Skomentuj

Plany były takie, aby teren wraz z budynkiem po byłej restauracji Neptun wydzierżawić. Ale mimo zainteresowania, nikt się nie zdecydował, bo zadanie wymaga nakładu dużych środków. Co gorsza w ostatnich miesiącach dochodziło tam do licznych dewastacji, zdarzają się pożary, a co najważniejsze - mimo licznych prób jego zabezpieczeń w budynku nadal koczują bezdomni. Jest jednak szansa, że to się zmieni.

Miasto stara się o środki z Unii Europejskiej. Ruszył nabór w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. - Są to pieniądze przeznaczone na działania związane z Odrą - chodzi m.in. o infrastrukturę - wyjaśnia prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Wyłoniono już nawet wykonawcę, który wykona program funkcjonalno-użytkowy. A ten ma być załącznikiem do wniosku o dofinansowanie. W budynku po Neptunie miałby się znaleźć mały hotel lub hostel z kilkoma gościnnymi pokojami, który byłby bazą dla turystów podróżujących rowerami, ale też tych korzystających ze szlaku wodnego. Tych z roku na rok przybywa. Ponadto znajdzie się tam miejsce na restaurację lub kawiarnię.

- Chciałbym, aby zostało też oczywiście zagospodarowane nadbrzeże, by małe łódki mogły tam cumować. A w budynku powstałby magazyn do przechowywania sprzętu - dodaje Rokaszewicz. Obiekt, po wielu latach, miałby znów służyć mieszkańcom. - Głogowianie chętnie wracają pamięcią do chwil, kiedy to miejsce tętniło życiem. Myślę, że równie chętnie znów wybraliby się tam na odpoczynek - zauważa prezydent.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a projekt zostanie zaakceptowany, to Naptun zmieni swoje oblicze w najbliższych 2-3 latach. Ile może wynieść dofinansowanie na tę inwestycję? Nawet w granicach 85 proc. wszystkich kosztów.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%