Ponad 14 tysięcy złotych zebrano podczas wielkiej podróży Crossowej Skarbony. Dziś oficjalnie wysypano z wielkiego serca datki z kwesty na budowę hospicjum, jakie zbierano przez Wielki Tydzień w naszych sklepach, tam, gdzie głogowianie robiąc przedświąteczne zakupy, mogli wesprzeć utworzenie placówki. Akcja wystartowała w Tesco, przeniosła się do galerii Glogovia, MediaMarkt odwiedziła też targowisko.
Gdy wysypano zawartość Skarbony, przed przeliczeniem zebranych pieniędzy przez chwilę trwało obstawianie, ile mogło się w niej znaleźć. Organizatorzy akcji z zadowoleniem stwierdzili, że jest ona do połowy pełna. Padały sugestie, że może to być 5 tysięcy złotych, może 8 tysięcy. Ale wynik zaskoczył o wiele bardziej. Po przeliczeniu można było wpłacić do banku 14260 zł i 40 groszy. Tego wyniku się akurat nie spodziewano.
- Każda kwota jest wspaniała - mówiła Aleksandra Glińska podczas przeliczania. Ale wraz z Romanem Jarzyną, Zbigniewem Wierzchowskim podkreślali, że najważniejszym celem akcji było przede wszystkim
zbudowanie w nas świadomości, że budowa hospicjum w naszym mieście jest ważna i potrzebna.
14 mln zł kosztować ma pierwszy etap budowy placówki. Kolejne 4 mln zł będą potrzebne w drugim. Oczywiście, nie da się takiej kwoty zgromadzić w jednej kweście, zmęczeni lecz szczęśliwi wolontariusze już podczas zakończenia akcji planowali kolejne przedsięwzięcia i dyskutowali nowe pomysły.
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Artykuł jest tylko po części prawdziwy. Ważny jest fakt że oprócz wspomnianej kwoty Baptyści oddają miastu znacznie atrakcyjniejszą nieruchomość na starym mieście. myglogow - nie wprowadzajcie ludzi w błąd
Krzysztof
09:09, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
idealny moment.... spadek religijności wśród młodych z 93% w 2010 do około 19-22% dziś. Niesamowite co za dzban
Łukasz
08:39, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Tak się kończy cwaniactwo ludzi, którzy prawojazdy znaleźli w czipsach. Dowalić mandat albo sprawa do sądu, bo jak się można zderzyć na moście przecież są ciągłe linie i ograniczenie prędkości. A do tego źle warunki panujace na drodze.
Marek
08:25, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Nie kumam...... jak można się czołówkę przyj....ć na moście? Ograniczenia, zła widoczność ja pi...e, Karać dożywotnim zakazem prowadzenia auta za patrzenie jak ślimok w telefon. Plaga i j....ć mandaty po pięć koła.
07:31, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz