Zamknij

Z Chin przyleciał sprzęt ufundowany przez KGHM

14:44, 26.03.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:01, 27.03.2020
Skomentuj

W czwartek (26.03.) na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował specjalny samolot z Chin ze sprzętem medycznym kupionym ze środków KGHM Polska Miedź do walki z koronawirusem.

To Był ładunek wartości 5,5 mln dolarów USA, a zawierający m.in. 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych i 200 tysięcy par gogli medycznych. Sprzęt ma trafić do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydowały o jego przeznaczeniu. Wiadomość podała Polska Agencja Prasowa.

Samolot wylądował w Polsce o godz. 13.40. - To nasz moralny obowiązek jako spółki Skarbu Państwa, by pomagać w takim zakresie, jak to dla nas możliwe i dzielić się pomocą z polskim społeczeństwem - powiedział prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński - Wszyscy przeżywamy trudne chwile i musimy się wspierać. W naszej firmie mamy zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy bez pomocy. W obecnej sytuacji dotyczy to wszystkich Polaków.

Prezes KGHM Polska Miedź S.A. dodał, że na pewno nie jest to ostatni transport z pomocą medyczną. - Będziemy organizować kolejne transporty sprzętu, który służyć będzie zwalczaniu skutków tej strasznej epidemii - podkreślił prezes Chludziński - Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał kolejne dobre informacje.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%