To drugi sezon wypożyczalni, po pierwszym bardzo krótkim, po otwarciu we wrześniu zeszłego roku. Zaczynała od pięciu kajaków i dwóch rowerów wodnych zakupionych za 100 tys. zł z 50 proc. dofinansowaniem unijnym. Zgodnie z zapowiedziami ilość sprzętu została podwojona. W tym sezonie do dyspozycji spragnionych przejażdżki po Odrze i rekreacji na wodzie jest 10 kajaków i pięć rowerów wodnych. I mają wzięcie.
Otwarcie sezonu wypadło w rekordowo upalny dzień (26.04.), więc chętnych nie brakowało. Później pogoda wróciła do typowo wiosennej. - Nie ma takich tłumów, by cały sprzęt był na wodzie, ale pływają - ocenia kierownik mariny Józef Wilczak. W słoneczną majówkę na rzekę i Zatokę Katedralną wypłynęły wszystkie. Ceny za wypożyczenie są takie same jak w zeszłym roku, czyli 5 zł za 1 godz. kajak i 10 zł za 1 godz. rower. - Promocyjne - zachęca do skorzystania Józef Wilczak.
Jest jeszcze jedna dobra wiadomość: od 1 maja wypożyczalnia jest czynna o godzinę dłużej, czyli od godz. 11 do 19. Można pływać do późnego wieczora przez cały tydzień. Zapełniają się też miejsca do cumowania łodzi przy pomostach. Po rozbudowie przystani pomieszczą 20 łódek.
Sezon wycieczkowy rozpoczęła też Laguna. Kto nie załapał się na wiosenne rejsy po świętach czy w majówkę, na następną okazję musi zaczekać do końca maja. Za to kiedy statek do nas wróci, będzie już kursować do jesieni, według rozkładu. Albo i częściej. - Patrząc na stan wody, raczej będzie pływać u nas - kierownik Wilczak spodziewa się równie długiego i udanego sezonu Laguny jak poprzedni.
Chrobry wrócił do pracy
Super, Brawo . Niech Was Bóg prowadzi.
Głogowski patriota
06:50, 2026-06-23
Wbili łopatę pod inwestycję za 140 milionów
Jak to jest d****** uśmiechnięte aż w dupie się zmieści
Durnie
23:09, 2026-06-22
Przyszła pani psycholog ściga się teraz Mercedesem
Autor tekstu jest niekonsekwentny. Skoro "kierowczyni", to nie psycholog sportu.
Mroczny
23:05, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Już poszło w Polskę że w Głogowie,prezydent sprzedał działkę za 200 zł.A to ciekawe
Robotnik
21:25, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz