Zamknij

Stoją w strugach deszczu i długiej kolejce: Zrzućmy z siodła Dudę

14:36, 05.06.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:40, 05.06.2020
Skomentuj

Obok podziemnego przejścia dla pieszych przy Bramie Brzostowskiej trwa zbiórka podpisów pod listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego - kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Mimo deszczowej pogody zebrała się tam długa kolejka chętnych, aby wesprzeć obecnego prezydenta Warszawy.

- Idę na wybory, do lokalu, bo to nasz obowiązek - mówiła dumnie Krystyna Wajnert (70 l.), która nie ukrywała swojej sympatii do PO. - Nie chodzi mi o nic innego, jak tylko zrzucić z siodła tego Dudę, bo to marionetka i pajac wiecowy - twierdziła.

Tak mocnych opinii było tam jednak więcej. Inni zapowiadali, że najpierw będzie wygrana w wyborach prezydenckich, potem przejmą Sejm. - Trzeba pozbyć się tego karłowatego PiS-iora Kaczyńskiego - nawoływali.

Choć byli i tacy, którzy przechodząc obok kolejki, dorzucali swoje. I raczej nie byli do zwolennicy lewicowej partii. - Dajcie spokój. Nic nie jesteście warci. Jak wam się coś nie podoba, to spadać z Polski - dało się słyszeć.

Michał Górawski, członek głogowskiej PO, nie ukrywał, że takiego ruchu społecznego jeszcze nie widział. - A jestem członkiem partii od 2008 roku. W ludziach jest wielki entuzjazm, zaangażowanie i widać, że formuła władzy PiS-u już się wyczerpała. Polska potrzebuje zmian na lepsze - uważa.

Na pytanie dlaczego Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała z ubiegania się o urząd prezydencki mówił niechętnie. Trzaskowski jest lepszym kandydatem, a może Kidawa-Błońska była zbyt słabym? - Oboje równie mocni - odparł Górawski.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%