Zamknij

W kolegiacie czwórka dzieci przyjęła pierwszą komunię świętą

16:55, 07.06.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 17:01, 07.06.2020
Skomentuj

Wyjątkowa komunia święta w kolegiacie. W ten weekend czwórka
dzieci przyjęła ten bardzo ważny sakrament w trakcie uroczystości zorganizowanych tylko dla nich, indywidualnie.  W tym roku plany i szyki popsuł koronawirus.

Komunie święte nie mogą się odbyć grupowo. Ale dzieci tych rodziców, którzy wyrazili chęć, mogły przystąpić w ten weekend do pierwszej komunii świętej. Z tej okazji skorzystało kilka osób. W sobotę w kolegiacie sakrament przyjęła jedna osoba, natomiast w niedzielę - trzy. Komunii świętej udzielił im proboszcz ks. Rafał Zendran.

- Jest bardziej rodzinnie i uroczyście. To jest jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się, aby nasze dziecko przyjęło pierwszą. komunię w ten sposób, właśnie dzisiaj. Po drugie nie wiemy przecież, jak to będzie w październiku, kiedy mają się odbyć zbiorowe uroczystości - mówi nam Arletta Magda, mama Kacpra, który przyjmował sakrament święty w niedzielę.

Dzieci przyjmowały go w otoczeniu najbliższej rodziny. Byli rodzice, dziadkowie, chrzestni, ciocie i wujkowie. Oczywiście piękna sceneria kolegiaty robiła swoje. Wszystkim się taki sposób przyjmowania komunii podobał.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%