Zamknij

Najpierw powstanie nowy budynek, potem stary runie. Budują nowe przedszkole nr 7

11:02, 05.05.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 11:02, 05.05.2019
Skomentuj

Rusza wyczekiwana budowa nowego przedszkola nr 7. Wygląda na to, że po latach zapowiedzi i obietnic, Przedszkole Publiczne nr 7 wreszcie doczeka się wymarzonej, nowej siedziby. W poprzedniej kadencji przygotowano dokumentację projektową i uzyskano niezbędne pozwolenia. Teraz, po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, przekazany został właśnie plac pod budowę nowego obiektu. Wykonawcą prac za blisko 15 mln zł jest głogowska firma Sobota. Realizacja zadania ma zakończyć się za dwa lata, w maju 2021 r.

Ze wszystkich głogowskich przedszkoli to "siódemka" ma najgorsze warunki lokalowe. Mieści się w starym, PRL-owskim baraku wybudowanym w 1976 r. Dotąd placówkę o przestarzałej konstrukcji jedynie odnawiano. Mówiło się, że budynek dawno powinien być zburzony. I tak się stanie, ale najpierw powstanie nowy o powierzchni ok. 2400 m2. Docelowo "nowe" przedszkole powinno pomieścić ok. 140 dzieci, wraz z grupami integracyjnymi.

Po przeniesieniu dzieci do nowo wybudowanego obiektu ruszy kolejny etap prac. Zburzony będzie stary budynek, a w jego miejscu powstaną: plac zabaw, parking, a także drogi dojazdowe do nowego przedszkola.

(Wojtek Olszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%