Było chwilę po godz. 8, kiedy do Głogowa przyjechało tysiąc zniczy od firmy MAX-POL. - Część z nich została przez nas zakupiona i sfinansowana przez NTI, resztę firma nam podarowała - mówi Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie. To znicze, które będzie można nabyć na miejskich cmentarzach podczas Wszystkich Świętych.
Podobnie jak przed rokiem, kiedy także rozeszły się ich setki. Wówczas opłata za znicza tzw. cegiełka na rzecz budowy hospicjum, wynosiła 10 zł. Tak będzie również teraz. - Wspominając najbliższych, którzy od nas odeszli, możemy pomyśleć o tych, co są z nami i potrzebują pomocy - dodaje Zbigniew Wierzchowski.
Rozpakować znicze pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. - To nie pierwszy nasz wkład w budowę hospicjum i na pewno nie ostatni. Warto pomagać i wspierać takie akcje - przekonuje Krzysztof Taras.
Pomieszczenie, gdzie znicze są składowane, bezpłatnie użyczyło Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Głogowie.
RED
Wielkie pieniądze dla Chrobrego!
W KAZDEJ WSI ORLIK LODOWISKO NO I LOTNISKO A W GLOGOWIE STADION PO NIEMCACH
matematyk
08:11, 2026-06-16
W Głogowie zatrzymano złodzieja katalizatorów
Wczoraj okradłem sekys szop w opolu i widziałem coś podobnego tylko gumowego xddddd
Opolniczek
08:02, 2026-06-16
Wielkie pieniądze dla Chrobrego!
a wy zaraz bysta chcieli orlik pod kazda chalupa
jo
07:57, 2026-06-16
Opel zderzył się z wywrotką
Tam ciężarowe skręcają z lewego pasa w prawo jest bardzo dużo miejsca na prawym pasie. Pewnie za to oberwie kierowca ciężarówki bo nikt teraz nie sprawdzi czy miał "migacz". A za taki manewr jest obarczony szczególną uwagą i ustąpić pojazdom z prawego pasa.
Ktoś
05:43, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz