Zamknij
REKLAMA

Poważny wypadek koło Grębocic. Rowerzysta walczy o życie

21:55, 11.08.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 22:02, 11.08.2020
Skomentuj

Było około godz. 20, kiedy na drodze wojewódzkiej o nr 292, doszło do poważnego wypadku - na skrzyżowaniu na wysokości Grębocic. Starszy mężczyzna jechał rowerem od Przedmościa w kierunku Orska. Natomiast 22-letnia kierująca seatem drogą od Grębocic i chciała wjechać na drogę wojewódzką.

Wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, nie zauważyła rowerzysty i uderzyła w niego. Mężczyzna upadając z roweru uderzył głową w asfalt. Stracił dużo krwi. W ciężkim stanie został zabrany do głogowskiego szpitala, bo akurat w tym momencie pomocy nie mogło udzielić Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W trakcie transportu do szpitala stan mężczyzny gwałtownie się pogorszył. I tuż przed Głogowem karetka zatrzymała się a na miejsce dojechał drugi zespół pogotowia wraz z lekarzem. Ratownicy przez ponad godzinę walczyli o życie poszkodowanego. Udało im się przywrócić mu funkcje życiowe.

Jak powiedzieli nam strażacy z OSP Grębocice, którzy zostali wezwani do wypadku, w momencie zderzenia panowały dobre warunki atmosferyczne. Widoczność na skrzyżowaniu również nie budziła zastrzeżeń. Obecnie droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez Grębocice oraz Retków.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%