Zamknij
REKLAMA

Płynęli pontonami, grali w piłkę a przy okazji uczyli się języka niemieckiego

11:19, 12.05.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:21, 12.05.2019
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie wzięli udział w projekcie "Porozumienie Pomiędzy Narodami". Pojechali do Niemiec do partnerów z Bramsche oddalonego około 700 km od Głogowa. Spędzili tam pięć dni.

- Program obfitował w wiele atrakcji zaczynając od spotkania w Ratuszu z burmistrzem miasta Bramsche panem Heinerem Pahlmannem - opowiada Alicja Skoczylas, nauczycielka.

Nie zabrakło gier i zabaw z rówieśnikami, wspinaczek, rywalizacji w piłkę nożną oraz ręczną. Wszystko po to, aby przełamać bariery językowe. Dlatego były też zadania.

- Czekało na nas zadanie językowe - w grupach polsko-niemieckich próbowaliśmy się dowiedzieć od przypadkowych przechodniów, co wiedzą o Polsce i Polakach. I jak się okazało - wcale nie jest tak trudno porozumieć się z przechodniami. Mamy nadzieję, że wszyscy się przełamali - i nieważne w jaki sposób - rękoma czy nogami - dodaje.

Na zakończenie wizyty był wspólny spływ pontonowy i grill. Spotkanie odbyło się w ramach projektów oraz ze wsparciem Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Kolejne w głogowskiej szkole.
MK
foto:SP 3

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%