Zamknij

Szkoła Mistrzostwa Sportowego nawiązała współpracę z Sevilla FC!

09:56, 02.10.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:40, 02.10.2020
Skomentuj

Tego piłkarskiego klubu nikomu chyba nie trzeba przedstawiać - sześć razy zdobył puchar UEFA, dwukrotnie został wybrany najlepszym klubem na świecie, mistrz Hiszpanii, zdobywca Superpucharu Europy i wiele innych sukcesów na ich koncie. Tym najważniejszym szkolenie młodzieży. Ich wychowankiem jest m.in. Sergio Ramos - najlepszy obrońca Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Głogowie złożyła wniosek do programu Erasmus. Na 812 wniosków, ten nasz, został oceniony na maksymalną liczbę punktów i skwalifikowano go na 3. miejscu w Polsce! SMS jest jedyną sportową szkołą w tym zestawieniu. W sumie zatwierdzono 212 wniosków.

Nauczyciele i trenerzy SMS-u wezmą udział w szkoleniach w Sevilla FC. O tym wszystkim, podczas dzisiejszej konferencji (2.10.), opowiadał Jarosław Wielgus, dyrektor sportowy SMS-u. - Jakie są cele? Zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjności czy promocja miasta w Europie, nawiązanie dłuższej współpracy. Od początku chcieliśmy współpracować z takim klubem pod kątem szkoleniowym i edukacyjnym - mówił. Szkolenia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku - oczywiście jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna w obu krajach.

- Dla nas to największy skarb projektu - klub Sevilla FC. Mamy już ustalone zadania i cele - dodawał Wielgus. Nie mogło zabraknąć prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza. Gratulował szkole tego sukcesu. - SMS to placówka współpracująca z miastem przede wszystkim pod kątem sportowym. Szkoła, które bezpośrednio powiązana jest z Chrobrym Głogów i Akademią Piłki Nożnej. Świetny projekt, który uzyskał najwyższe noty w kraju - nie ukrywał radości.

Głos zabrał też trener Sebastian Górski zwracając uwagę na to, że dla SMS-u to bardzo ważny moment. Projekt zagwarantuje rozwój szkoły. - Dzisiejsze wymagania piłki nożnej stawiają przed nami duże możliwości. Powodują, że trzeba się rozwijać. Od samego początku powstania SMS-u kluczowym słowem jest rozwój oraz innowacyjność. Życzę sobie tego, aby dzięki współpracy z Sevillą FC, mieli takiego chłopaka w naszych szeregach jak Ramos - zakończył. Warto tylko dodać, że cały projekt pochłonie około 100 tys. zł. Nie obyło się bez pomocy Pawła Korzenia, dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych - ta szkoła z powodzeniem radzi sobie z realizacją programów Erasmus.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%