Zamknij

Kolejna restauracja na Starym Mieście zlikwidowana. Ta branża cierpi przez rządowe obostrzenia

13:27, 30.12.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:33, 30.12.2020
Skomentuj

Tym razem mowa o restauracji Boska, która znajdowała się tuż za ratuszem. Raptem kilka miesięcy, bo można śmiało powiedzieć, że otwierała się wraz z początkiem epidemii koronawirusa, kiedy rząd... zamykał gastronomię. Lokal zlikwidowano - zgodnie z zapowiedziami - przed trzecią, wiosenną falą COVID 19.

- Gorszego momentu na rozkręcenie biznesu nie było... - przyznają głogowscy restauratorzy. A nie wiadomo, co ich jeszcze czeka. Mówią nam, że obietnice rządu to jedno, drugie rzeczywistość. Pomoc? - Oby tylko nie przeszkadzali. Wtedy dalibyśmy sobie radę - apelują, bo nic im więcej nie pozostało. Skutki epidemii odczuł chyba każdy, kto prowadzi ten biznes.

Jedni mniej, drudzy bardziej. Pizzę na wynos głogowianinie kupowali i kupują. Jednak restauracje, gdzie ludzie zasiadali przy stole, by zjeść wspólnie obiad lub uroczystą kolację, a także organizowali w nich przyjęcie z okazji urodzin dziecka czy komunii świętej - tam mają większy problem.

Anna Nienajadło na Starym Mieście prowadzi Wędzarnię Staromiejską. Nie chce być anonimowa i o problemach w branży mówi otwarcie. - Oczywiście mamy dowóz obiadów na wynos. Jednak to nie to samo. Ludzie chcieli wyjść z domów, zjeść w restauracji. Obroty spadły, a pracowników czy lokal trzeba utrzymać. Oszczędności w końcu każdemu się skończą - nie ukrywa. Bo do interesu trzeba dokładać od kilku miesięcy.

Straty można zrekompensować nieco oryginalnością i pomysłowością. Na przykład w Fuego, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, można było do zamówienia otrzymać w gratisie colę. Ponadto nie zapomniano tam o akcji polegającej na zakupie dwóch pizz w cenie jednej oraz wielu innych. Każdy sobie radzi jak może.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%