Zamknij

Dodatek covidowy na kontach ratowników. "Trudna praca, wymagająca poświęceń"

12:47, 08.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:47, 08.01.2021
Skomentuj

Nasi ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy (podlega mu także Głogów) otrzymali na konta pierwsze dodatki covidowe- mowa o rządowej pomocy w formie dodatkowego świadczenia, która przysługuje m.in. osobom wykonującym zawód medyczny w SOR lub izbach przyjęć, zespołach ratownictwa medycznego, w tym lotniczych zespołach ratownictwa.

Dodatek ten, zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia, wyniósł 100 proc. wynagrodzenia wynikającego z umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Jednak maksymalna kwota dodatku nie może być wyższa niż 15 tys. zł.

- Wypłacany będzie comiesięcznie począwszy od grudnia ubiegłego roku - informuje Szymon Czyżewski, rzecznik prasowy legnickiego pogotowia. Zdaniem rzecznika, to wymagający czas dla służb medycznych. - Praca w zespołach ratownictwa medycznego zawsze była trudna i wymagała poświęceń. W tym szczególnym jednak okresie, mając na względzie zwiększone ryzyko w czasie podejmowania medycznych czynności ratunkowych oraz potrzebę zachowania wzmożonych środków bezpieczeństwa (maski, kombinezony, inne środki ochrony osobistej), przebywania w nich wiele godzin, następnie przeprowadzania procesu dezynfekcji i dekontaminacji sprzętu - nie pozostawia to obojętności wśród pracowników, a wręcz potęguje świadomość zagrożenia i nieustannej walki z pandemią - wyjaśnia.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%