Zamknij

"Nie bójcie się! Mandaty, kary? To straszaki". Deklarują pomoc naszym przedsiębiorcom

14:29, 19.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:31, 19.01.2021
Skomentuj

- Mandaty, kary? To straszaki - mówi nam Artur Rosiński, menedżer w firmie Newsmap.pl, która przygotowała interaktywną mapę wolnego biznesu. Znajduje się tam 150 lokalizacji w całej Polsce. W tym pizzeria "Trzy po trzy" z Głogowa. Brakuje restauracji "Pasjami", choć ta też oficjalnie przyłączyła się do akcji.

Lokale gastronomiczne, wbrew zakazowi, otworzyły się w sobotę (16.01.). Pojawiła się w nich policja i sanepid. Policja nałożyła mandaty karne. A chodzi maksymalnie o 500 zł. To jednorazowy mandat. Znacznie surowsze mogą konsekwencje jeśli chodzi o sanepid, bo ten może nałożyć na właścicieli lokali karę administracyjną do 30 tys. zł.

Zdaniem Rosińskiego nie ma co się bać. Deklaruje wsparcie dla głogowskich przedsiębiorców. - Obie formy karania są bezprawne. One nie są zgodne z prawem - przypomina, by dodać odwagi przedsiębiorcom walczącym o swój byt w czasie epidemii koronawirusa. - I w 99 procentach mandaty, ale i kary administracyjne, w sądach już tych rejonowych, są po prostu uchylane. Rząd musiałby wprowadzić stan wyjątkowy, aby w ogóle były zasadne - informuje.

Kolejnym tzw. straszakiem może być zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który twierdzi, że przedsiębiorcy, którzy otworzą swoje lokale w czasie epidemii, nie będą mogli starać się o rządową pomoc. - Problem w tym, że oni jej nie otrzymali. Albo były to symboliczne kwoty, które oczywiście nie pokryły żadnych strat. Przedsiębiorcy nie mogą dłużej czekać, bo to już trwa blisko rok - przypomina Rosiński.

Przypomnijmy, że dla przykładu w "Pasjami" w ub. weekend zainteresowanie rezerwacją stolików było tak duże, że trzeba było wydłużyć godziny otwarcia lokalu.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%