Zamknij

"Nie bójcie się! Mandaty, kary? To straszaki". Deklarują pomoc naszym przedsiębiorcom

Mateusz Komperda 14:29, 19.01.2021
Skomentuj

- Mandaty, kary? To straszaki - mówi nam Artur Rosiński, menedżer w firmie Newsmap.pl, która przygotowała interaktywną mapę wolnego biznesu. Znajduje się tam 150 lokalizacji w całej Polsce. W tym pizzeria "Trzy po trzy" z Głogowa. Brakuje restauracji "Pasjami", choć ta też oficjalnie przyłączyła się do akcji.

Lokale gastronomiczne, wbrew zakazowi, otworzyły się w sobotę (16.01.). Pojawiła się w nich policja i sanepid. Policja nałożyła mandaty karne. A chodzi maksymalnie o 500 zł. To jednorazowy mandat. Znacznie surowsze mogą konsekwencje jeśli chodzi o sanepid, bo ten może nałożyć na właścicieli lokali karę administracyjną do 30 tys. zł.

Zdaniem Rosińskiego nie ma co się bać. Deklaruje wsparcie dla głogowskich przedsiębiorców. - Obie formy karania są bezprawne. One nie są zgodne z prawem - przypomina, by dodać odwagi przedsiębiorcom walczącym o swój byt w czasie epidemii koronawirusa. - I w 99 procentach mandaty, ale i kary administracyjne, w sądach już tych rejonowych, są po prostu uchylane. Rząd musiałby wprowadzić stan wyjątkowy, aby w ogóle były zasadne - informuje.

Kolejnym tzw. straszakiem może być zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który twierdzi, że przedsiębiorcy, którzy otworzą swoje lokale w czasie epidemii, nie będą mogli starać się o rządową pomoc. - Problem w tym, że oni jej nie otrzymali. Albo były to symboliczne kwoty, które oczywiście nie pokryły żadnych strat. Przedsiębiorcy nie mogą dłużej czekać, bo to już trwa blisko rok - przypomina Rosiński.

Przypomnijmy, że dla przykładu w "Pasjami" w ub. weekend zainteresowanie rezerwacją stolików było tak duże, że trzeba było wydłużyć godziny otwarcia lokalu.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Rolnicy ruszają ciągnikami na miasto!

przeczytałam 43 komentarze ludzie ile w was jadu ile pogardy dla tych dla ktorych zycie stalo sie pieklem. Tak rolnik to nie hutnik nie idzie do bankomatu bo dali 14 tke w sierpniu barburke choc kopalni nie widzieli na oczy. Ale co tam trzeba opluc po glogowsku no i napatoczyl sie czlowiek ktory walczy o swoje przetrwanie on nie ma jak hutnik ekwiwalentu za wegiel ale ma to co wyprodukował w domu; bo nikt od niego nie chce kupić . Syty głodnego nie zrozumie a oni nie maja nawet pieniedzy na zaplacenie za wycieczke dla swoich dzieci a moze i na chleb. Bedę zdziwiona, bo że oni też to przeczytali to pewne,czy przyjadą do tego miasta cudów nie byłabym taka pewna. Ktoś dobrze napisal gdyby to ukrainskie rolniki przyjechaly w miescie byloby swieto z fajerwerkami, a rolnik to nie budowniczy nowego JUBILATU i buraki nie rosna u niego przez dwa lata a pszenica tyleż samo

monia

23:15, 2025-12-28

Rolnicy ruszają ciągnikami na miasto!

mnie chyba tez odbilo bo wlasnie dzisiaj polecilam mojej rodzinie z TRZEBIATOWA nasz portal o BOZE jak poczytaja to już do Głogowa nawet na groby dziadków nie przyjadą bo jak nasi najwazniejsi zobacza obcą rejestrację to potraktowani beda jak rolnicy

ja

22:43, 2025-12-28

Rolnicy ruszają ciągnikami na miasto!

NASZ PORTAL MA WIADOMOSCI Z POWIATU POLKOWICE I ZE SLAWY. JAKOS NIGDY NIE BYLO BY JAKIS POPAPRANIEC W TAKI SPOSOB PISAL O SWOIM MIESCIE GDZIE NIE JEST LEPIEJ JAK U NAS ALE LUDZIE MADRZEJSI A TU CO MAMY SLOWNICTWO RYNSZTOKOWE I CHWALENIE SIE TYM ZA CO POWINNO SIE WSTYDZIĆ nic dziwnego ze moje dziecko w wieku 15 lat juz zapowiedzialo ze podobnie jak jego rodzenstwo nie ma zamiaru w tym miescie mieszkac bo tu nie ma żadnej przyszlosci no i ma racje bo mieszkania na sprzedaz stoja puste od lat mieszka sie tam gdzie jest praca a nie tam gdzie sa groby dziadkow i nic poza tym

NINA

22:01, 2025-12-28

Rolnicy ruszają ciągnikami na miasto!

czy ja mieszkam w MIESCIE RACZEJ NA OSIEDLU POD TROJMIASTEM JERZMANOWA JACZOW RUSZOWICE

oj

21:50, 2025-12-28

0%