Zamknij

Dzień Kobiet w Zagłębiu Miedziowym z wolontariuszami KGHM

08:08, 09.03.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:08, 09.03.2021
Skomentuj

Świętujemy, doceniamy i chronimy - wolontariusze KGHM w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przygotowali niespodzianki dla mieszkanek Zagłębia Miedziowego. Podopieczne domów pomocy społecznej miały okazję m.in. wysłuchać koncertu, otrzymały prezenty i podziękowania. Akcje wolontariackie były przeprowadzone przy zachowaniu obowiązujących wytycznych związanych z pandemią.

- Dzień Kobiet w tym wyjątkowym roku jest również wyjątkowy. Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych dziękujemy seniorkom za ich zrozumienie i cierpliwość. Działamy na dystans, ale z sercem i otwartością dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego - powiedziała Lidia Marcinkowska - Bartkowiak, dyrektor naczelna ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM przy działaniach związanych z Dniem Kobiet współpracuje ze Związkiem Dużych Rodzin 3 Plus z Legnicy, Stowarzyszeniem Imelda z Chojnowa, Stowarzyszeniem "Otwarte Drzwi" z Głogowa oraz instytucjami gminnymi z Prochowic. W akcji obdarowanych zostało blisko 2 tys. osób.

Dzięki współpracy podopieczne Domu Pomocy Społecznej "Prząśnik" w Brenniku miały okazję wysłuchać koncertu muzycznego. - Seniorki potrzebują takich działań, bo w placówce wstrzymane zostały odwiedziny pacjentów. Koncert pozwolił im, choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk i zmartwień związanych z koronawirusem - mówił Tomasz Król, Dyrektor DPS w Brenniku.

Wydarzenie dla seniorek w Brenniku zostało zorganizowane na świeżym powietrzu, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Uczestnikom zapewniono też środki ochronne, w tym płyn do dezynfekcji.

Z kolei w Chojnowie, Złotoryi, Chocianowie, Miłkowicach i Głogowie wolontariusze KGHM rozdawali seniorkom upominki i słodkości. W Głogowie prezenty były przekazywane pod hasłem "Babka dla Babki". Kobiety otrzymały m.in. babkę piaskową i inne drobne podarki. W Prochowicach w spotkaniu plenerowym na parkingu przy Ośrodku Kultury i Sportu wzięło udział blisko 1000 seniorek.

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania w ramach Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom. Miedziowy gigant we współpracy z organizacjami zajmującymi się osobami starszymi na bieżąco reaguje na ich potrzeby. Wolontariusze firmy przygotowują m.in. paczki z pomocą żywnościową. Jeśli chcesz wziąć udział w regionalnych akcjach wolontariackich, zgłoś się: [email protected]
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%