Pożar wybuchł wczoraj (9.03.) po godz. 21. W jednym z budynków mieszkalnych w Szymocinie w gminie Grębocice paliła się sadza w kominie. Na miejsce pojechały cztery strażackie zastępy z Grębocice i Polkowic. - Gdy dojeżdżaliśmy, to z daleka widzieliśmy już wydostający się z komina metrowy słup ognia - relacjonuje nam Mieczysław Żentel z OSP Grębocice.
Strażacy od razu przystąpili do akcji. Ewakuowali dwie rodziny, które zamieszkują ten dom. Nikomu nic się nie stało. - To są niebezpieczne sytuacje. Akurat o tej porze ludzie jeszcze nie spali, zauważyli ogień. Gdyby to wydarzyło się nocą, to mogłoby dojść do tragedii. Ogień z komina może zająć dach - alarmuje, by regularnie czyścić przewody kominowe - przynajmniej raz w roku.
Radzi też palić w piecach dobrej jakości węglem lub suchym drewnem. - Na pewno nie mokrym drewnem, które powoduje właśnie osadzanie się sadzy w kominach - dodaje Żentel.
RED
fot. OSP Grębocice
Maturalny sukces Liceum Aslan
SZKOLA DLA BOGACZY DZIECI NIE MAJA PROBLEMOW BO RODZICE NIE MAJA A NASZE
NO
20:58, 2025-07-08
Maturalny sukces Liceum Aslan
Gratuluję zdanej matury, niech będzie przepustką do realizacji planów i spełniania marzeń. Nie trąbiłabym tak jednak, że sukcesem jest zdawalność 100%, skoro liczba uczniów to zaledwie 31 osób. Nijak ma się to do publicznych szkół, gdzie kilkukrotnie więcej uczniów także osiągnęło super rezultaty, niespełna 100%.
Małgorzata
20:14, 2025-07-08
Nowe karetki dla pogotowia w Głogowie
Mam nadzieję że jeśli będę musiał skorzystać z usług pogotowia to karetka zawiezie mnie do szpitala ale nie będzie to szpital w Głogowie.
Mieszkaniec
19:13, 2025-07-08
Równe drogi w gminie Jerzmanowa
Proszę nie zasypywać kurzem nierówności powierzchni, bo po takich odświeżaniach dusimy się tym pyłem.
Jaczowiak
19:05, 2025-07-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz