Zamknij
REKLAMA

Kurator napisał list do dyrektorów i nauczycieli. Najmłodsi uczniowie w kwietniu wrócą do szkół?

14:21, 12.04.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:21, 12.04.2021
Skomentuj

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk napisał list do dyrektorów i nauczycieli. Ma nadzieję, że uczniowie jeszcze w tym roku szkolnym wrócą do szkół - choć ci najmłodsi.

- Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych - przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych. Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu - czytamy w piśmie.

To wszystko oznacza, że przez najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego kontynuowane będzie nauczanie na odległość.

- To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie
i wychowanie młodego pokolenia. Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości. Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali. Wtedy wygramy z przeciwnościami losu i wypełnimy naszą misję - zaznacza Kowalczyk.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%