Zamknij

Do matury przygotowywali się w domach. Rozpoczął się pierwszy egzamin, ten z języka polskiego

10:16, 04.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:16, 04.05.2021
Skomentuj

Przez niemal cały ten rok szkolny maturzyści uczyli się w domach. Epidemia koronawirusa dała im się szczególnie we znaki. Dziś (4.05.) przystąpili do pierwszego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Kolejne z matematyki i języka obcego. Ustne egzaminy zostały odwołane. Byliśmy w Zespole Szkół im. Wyżykowskiego w Głogowie, by zobaczyć jakie emocje towarzyszyły maturzystom.

- Jestem dobrze przygotowana, liczę chociaż na 50 proc. - mówiła Alicja Wota (18 l.). - Spodziewam się Lalki. Czytałam streszczenie, dużo o tym mówiło się też na lekcjach. Szkoda, że nie było testów próbnych - dodawała Jagoda Cichowicz (18 l.).

Piotr Rossa, dyrektor ZS. Wyżykowskiego wydawał arkusze. - W naszej szkole do egzaminu maturalnego przystąpiło 140 uczniów - wylicza dyrektor zapewniając, że wszystko odbywa się tutaj w reżimie sanitarnym. Maturzyści do szkoły wchodzili czterema osobnymi wejściami. - Przy stolikach nie obowiązują maseczki - w czasie egzaminu można je ściągnąć. Na egzamin można wnieść przybory i wodę - przypomina. Nie ukrywa, że obawia się o tegoroczny egzamin, bo to dla nich wszystkich był ciężki rok.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%