Zamknij
REKLAMA

Taki garaż w centrum Starego Miasta stoi pusty. I to od lat! Został wystawiony na sprzedaż

11:59, 14.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:59, 14.05.2021
Skomentuj

Problem z parkowaniem na Starym Mieście? Był, jest i pewnie będzie przez kolejne lata. Bo choć miejsc parkingowych, które buduje miasto, ciągle przybywa - to przybywa też nowych kamienic. Nie każdego stać lub nie każdy się załapie w kolejce na podziemne miejsce parkingowe oferowane przez deweloperów. Okazuje się, że w centrum starówki - przy ul. Młyńskiej - pod kamienicą jest duży podziemny parking, który stoi pusty. Wjazd do niego został zabity wiele lat temu dechami. Zarósł krzakami i bardziej przypomina wysypisko śmieci. Do środka nie można wejść, jest tam całkiem ciemno.

Parking wraz z kamienicą został wybudowany w 2014 roku. Od tego momentu nie jest wykorzystywany. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, że wkrótce to się zmieni. Należy do prywatnego właściciela, który kilka miesięcy temu wystawił nieruchomość na sprzedaż. Chodzi o podziemny parking, ale też naziemny. Na dole jest 17, u góry następne 23 miejsca parkingowe.

- Jest na sprzedaż - potwierdza nam Piotr Kasperski z biura "4 Kąty Nieruchomości" w Głogowie. Cena wywoławcza wynosi 490 tys. zł. Można negocjować. - To atrakcyjny parking. Można przyjść, obejrzeć i zobaczyć, że nie ma wad konstrukcyjnych, które pewnie po tych latach wyszłyby prędzej czy później. Ściany nie są popękane, nie ma też zacieków - informuje, że inwestycja wymaga nakładów finansowych. - Parking podziemny jest w stanie surowym. Należy tam wylać posadzkę, otynkować ściany, zamontować oświetlenie i bramę wjazdową - wymienia pan Piotr szacując, że to może wszystko kosztować w granicach kolejnych 80-100 tys. zł. Dodaje jednocześnie, że jedno miejsce postojowe w takim parking to koszt 40 tys. zł. U góry około 10 tys. zł, więc można na tym zrobić interes.

Tam u góry na razie mieszkańcy zostawiają samochody bez zgody właściciela. A przecież ostrzega przed tym znak ustawiony na wjeździe na parking, ostrzegały też rogatki... zostały zniszczone przez kierowców. Czy znajdzie się chętny na taką nieruchomości w centrum? Czas pokaże.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%