Przedstawiciele gmin z powiatu głogowskiego odbierają z Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego maseczki medyczne (19.05.). To 85 wypełnionych kartonów. Najwięcej z nich trafi do miasta - 240 tys. sztuk. Do gminy Głogów 28 tys. sztuk, Jerzmanowej 24 tys. sztuk, Kotli 20 tys. sztuk, Pęcławia 12 tys. sztuk i Żukowic 16 tys. sztuk.
Z tej okazji starostwo zwołało konferencję prasową. - Powiat głogowski otrzymał maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - mówił starosta Jarosław Dudkowiak. Dodawał, że to pierwsza pomoc w takiej formie w czasie epidemii koronawirusa. Apelował też o to, by z nich korzystać. Przypominał, że nakaz ich noszenia obowiązuje w zamkniętych pomieszczeniach. - Stosujmy się do obostrzeń. Ten wirus wciąż jest niebezpieczny. Ludzie umierają w domach i szpitalach - zaznaczał.
Z gminy Żukowice pojawiła się Iwona Rudowicz. - Myślę, że będziemy je rozdysponowywać wedle zapotrzebowania. Do tej pory maseczki były przekazywane instytucją oświatowym i podległym nam jednostkom - zwracała uwagę.
Najwięcej maseczek trafi od rządu do miasta. Karol Skowroński z Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w ratuszu dodawał, że miasto wspierało mieszkańców podczas poprzednich fal epidemii rozdając im maseczki zakupione ze własnego budżetu. Był dla głogowian darmowe. - Na chwilę obecną maseczki przeładujemy do magazynu. Prezydent podejmie decyzję związaną z ich dystrybucją. Myślę, że to będzie adekwatny sposób do zagrożeń, do ewentualnej czwartej jesiennej fali epidemii - przytaczał.
RED
Znów pożar w głogowskiej cukrowni
Zdziwieni... Banda skorumpowanych kretynów. Taki obiekt zaniedbali. Mogli być w środku...
Jezus
22:18, 2026-03-30
Znów pożar w głogowskiej cukrowni
Winny jest wojewódzki konserwator zabytków, który doprowadził do rozbiórki tego jednego obiektu z pierwszych wybudowanych w XIX wieku !.A teraz szukają winnych !!!
Jendrek53
21:41, 2026-03-30
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Głogów
👎👎👎
Mar
20:03, 2026-03-30
Nalot na nielegalny salon gier w Głogowie
Zajmijcie się wreszcie "salonem" na Al. Wolności 63.
Bolo
16:43, 2026-03-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz