Zamknij

Mieszkańcy Kotli pomagają! Kiermasz książek i ciasta oraz zbiórka krwi

10:40, 22.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:40, 22.05.2021
Skomentuj

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kotli i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Serbach organizują zbiórkę krwi dla Krzysia Białego z Serbów, dwuletniego chłopca, który stanął do walki z ostrą białaczką limfatyczną. Dziś (22.05.) chętnych do pomocy mieszkańców gminy Kotla nie brakuje. Są tam od godz. 10. - Każda kropla krwi na wagę złota - mówi nam Agata Gnap, kierownik  głogowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przyznaje, że na początku epidemii dawców ubyło. Teraz znów jest ich więcej. - Pamiętajmy jednak, że zbliżają się wakacje, kiedy ludzie wyjeżdżają, dawców znów z reguły ubywa - dodaje. A ważne, aby stany krwi były zaspokojone. - Chociażby też dlatego, że takie dzieci chorują. W szpitalach wracają też planowane zabiegi. Będzie ona na pewno bardzo potrzebna - zaznacza.

A dla chorych na COVID 19 apeluje o osocze. Ważne, aby kandydaci byli w wieku 18-60 lat i spełniali kryteria do oddawania krwi. Przed oddaniem osocza należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie osocza wypić około 2 litrów płynów. Natomiast w dniu oddawania osocza także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.

W szkole prowadzony jest także kiermasz książek i ciasta dla małego wojownika z gminy Kotla, który znalazł się w potrzebie. Rodzice przygotowali 40 blach słodkości. Książki z kolei są nowe, ale rabatowane - 8 proc. z ich sprzedaży trafi na konto potrzebujących dzieci.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%