Zamknij
REKLAMA

W tym roku zaczną budowę kolejnego domu dziecka. Powiat dostał kasę od rządu

07:52, 10.06.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 07:52, 10.06.2021
Skomentuj

Nie było łatwo, bo w pierwszym zeszłorocznym rozdaniu powiat głogowskich tych pieniędzy na dom dziecka z funduszu rządowego nie dostał, choć się o nie starał... Niestety, przyszła odmowa.

Ale się zadziało, bo w grudniu zeszłego roku starosta Jarosław Dudkowiak spotkał się z posłem Wojciechem Zubowskim. Trzeba przyznać, że poseł sam zaproponował spotkanie, a starosta nie odmówił. Dogadali się, że poseł poprze wniosek starostwa o pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę domu dziecka.

Po tym spotkaniu także radni PiS-u Mirosław Strzęciwilk (powiat) i Mariusz Kędziora (miasto) wystosowali pismo do starosty, w którym poparli jego działania. I pieniądze się znalazły. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznano powiatowi 1 mln zł. W budżecie powiatu głogowskiego jest plan, że w tym roku na budowę domu dziecka zostanie przeznaczonych 1 mln 350 tys., a w przyszłym 650 tys. zł.

Bo przypomnijmy, że dawnej placówki przy ul. Lipowej już dawno nie ma. Są nowe - ostatnie dwie oddano do użytku w 2019 roku, przy ul. Folwarcznej i Spadzistej. Jest jeszcze taki nowoczesny budynek na Koperniku przy ul. Maczka oraz mieszkanie na samym osiedlu przy ul. Orbitalnej. Pozostała także placówka w Kotli.

RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%