Zamknij

Krzysztof Jeleń Zasłużony dla Dolnego Śląska. Wyróżnienie dla głogowskiego poety

17:01, 11.06.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 17:01, 11.06.2021
Skomentuj

Tak, to prawda. Głogowskiemu poecie Krzysztofowi Jeleniowi przyznano srebrną odznakę honorową Zasłużony dla Dolnego Śląska.

Decyzję podjęli radni województwa dolnośląskiego. Podobno decyzja czekała od jakiegoś czasu z powodu pandemii. Aż wreszcie zapadła. Jak czytamy w uzasadnieniu, Krzysztof Jeleń otrzymał tytuł za swoje dokonania literackie, za upowszechnianie literatury oraz za działalność w Związku Literatów Polskich, oddział w Zielonej Górze.

Krzysztof Jeleń pracuje jako nauczyciel języka francuskiego w szkole średniej, ale - jak czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody - jest także poetą i redaktorem literackim, animatorem kultury i tłumaczem języka francuskiego. Jest członkiem właśnie Związku Literatów Polskich, który go przedstawił do zaszczytnej nagrody, oraz Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego.

Wydał osiem zbiorów wierszy, a także opracował almanach twórców głogowskich. Jest także autorem ośmiu książek literackich. Jego zasługą jest to, że jako przewodniczący Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego propaguje i upowszechnia twórczość literacką w Głogowie i od lat organizuje w naszym mieście głośne w regionie Konfrontacje Literackie.

Jest znanym i cenionym poetą oraz tłumaczem literatury francuskiej. W 2019 r. powstał o nim film. Radni wojewódzcy uznali, że przyznanie mu medalu będzie uhonorowaniem jego zasług na polu pracy literackiej z okazji 100 - lecia powstania Związku Literatów Polskich.
RED

(Dorota Nyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%