Zamknij

Zaszczep się przeciwko COVID 19.... wygrasz szkolną wycieczkę!

11:19, 16.06.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:19, 16.06.2021
Skomentuj

Nie tylko radni miejscy zachęcają do szczepień przeciwko COVID 19. Pod Technikum nr 6, czyli pod byłą Przyrodniczą, zebrali się dyrektorzy wszystkich szkół średnich w powiecie głogowskim, którzy wraz ze starostą Jarosławem Dudkowiakiem zachęcali starszych i młodszych mieszkańców powiatu - także uczniów - do szczepień. Podkreślali, że to ważne, aby osiągnąć tzw. populacyjną odporność. I jednocześnie przypominali o tym, że epidemia koronawirusa to dla nas walka na froncie z chorobą.

- Zależy nam zwłaszcza na szczepieniu środowiska oświatowego. Mowa jest tutaj o pracownikach szkół, administracji, nauczycielach i uczniach - mówił starosta. - To nasza wspólna odpowiedzialność. Dbanie o zdrowie i o to, abyśmy kolejny rok przeżywali już bez strat najbliższych nam osób. Bez przepełnionych szpitali. Stąd nasz wspólny apel - zaznaczał Dudkowiak.

Dodatkowo, aby wesprzeć akcje, postanowili przeznaczyć 15 tys. zł dla szkoły, która będzie miała najwyższy procent wyszczepienia przeciwko COVID 19. Reprezentanci tej szkoły wyjadą na dwudniową wycieczkę. Od 7 czerwca możemy szczepić już 12-latków. Paweł Korzeń, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych, się zaszczepił. I jest z tego dumny. Przekonuje też innych. Zachęca chociażby paszportem oraz możliwością podróżowania po całej Europie. A to przecież ważne dla młodych ludzi. - Wiecie, że nasze szkoły są otwarte na Europę - a Europa się szczepi. Chcemy dołączyć do tej dużej rodziny, która jest odpowiedzialną i dbającą o siebie. Nie chcemy być gorsi, chcemy być tacy sami - dodawał, że większość uczniów nie ma żadnych obaw przed szczepionką.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%