Trwają prace wykończeniowe przy budowie trzeciego nowego budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Generała Józefa Sowińskiego w Głogowie. Wszystko idzie zgodnie z planem. Byliśmy dziś (17.06.) na budowie. Mieszkania są już gotowe. Potrzebują jeszcze tzw. ostatnich szlifów. Później wejdzie tutaj ekipa sprzątająca a teren wokół nowego bloku zostanie uporządkowany. Za kilka tygodni zrobi się tam zielono.
- Najemcy klucze do lokali otrzymają na przełomie czerwca i lipca - mówi nam Magdalena Ogrodnik z TBS-u. Spółka czeka jeszcze na niezbędne dokumenty ze starostwa - dokładnie na pozwolenia na użytkowanie. Dopiero wtedy budynek będzie mógł zostać zasiedlony.
Przypomnijmy, że obok powstaje czwarty budynek TBS-u. Ostatni na tym osiedlu. Na jego budowę miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. To 2 mln 117 tys. 555, 31 złotych. Wartość całego projektu to 7 mln 676 tys. 153,24 złotych. - Planowane zakończenie budowy kolejnych mieszkań dla głogowian w budynku nr 18 to 2022 rok. Po oddaniu kluczy mieszkańcom w ostatnim tutaj budynku TBS i zakończeniu remontów w dwóch blokach pokoszarowych przy ul. Wojska Polskiego będzie to ładny teren w Głogowie. W porównaniu z tym, że przez wiele nic się na tym terenie nie działo to dziś można powiedzieć, że mamy piękne osiedle, całkowicie wyposażone w infrastrukturę jak place zabaw, parkingi, zieleń, drogi dojazdowe - dodaje Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. Kolejne budynki TBS mają powstać na os. Żarków. Łącznie 8 budynków.
RED
Radni nie mieli litości dla dyrektorki przedszkola
W jednej ze szkół w Grębocicach gmina wypłaciła odszkodowanie , zaległą pensję po przegranej sprawie o mobbing Pani dyrektor a wszystko zamiatanie pod dywan. Brawo radni Jerzmanowej, nie to co w Grebocicach
..
08:34, 2026-06-28
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Ci na to konserwator zabytków?!!!
Ja
19:26, 2026-06-27
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Nigdzie juz nie ma spokoju
Ktoś
19:16, 2026-06-27
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Mury fosa to miejsce i stan historyczny, i zrobić płać zabaw dla nicponi....to tak jak zrobić wesołe miasteczko w nekropolii. No trochę szacunku do murów historii bo więcej lat mają niż nie jeden senior po 80 tce. Bez przesady...
Nowy...
17:10, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz