Ponad stu młodych piłkarzy i piłkarek, jedenaście drużyn i świetne sportowe emocje - tak było dziś (19.06.) na boisku w Kotli. Rozegrano tam Turniej Dzikich Drużyn im. Zbigniewa Cichego pod patronatem wójta gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego oraz Chrobrego Głogów S.A. W pierwszej kategorii, tej młodsze dla 7-8 latków, grały cztery zespoły. Kolejne siedem drużyn w starszej kat. dla dzieci w wieku 9-11 lat. A nazwy oryginalne, bo zobaczyliśmy m.in. Zryw Tornado, Polskie Byki czy Sportowe Ananasy. Po prawie czerech godzinach wyłoniono najlepszych. W młodszej kat. wygrała bezkonkurencyjna Akademia Piłki Nożnej Kopalniak - tuż za nią znalazły się drużyny Wygrani Kotla, Pantery Kotla oraz Tygrysy Kotla. Najwięcej bramek strzelił Tymoteusz Merski reprezentujący Pantery Kotla - na swoim koncie miał 11 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Michała Golonkę z Kopalniaka a najlepszym bramkarzem Marcela Karbowińskiego.
W starszej kat. obie drużyny zgromadziły na swoim koncie taką samą liczbę punktów. Po sześciu meczach 15 oczek miały zespoły Sportowe Ananasy i Dzikie Kaktusy. Ale o zwycięstwie decydował bezpośredni pojedynek pomiędzy nimi - po medale za pierwsze miejsce sięgnęły więc ostatecznie Kaktusy. Trzeci stopień podium dla zespołu Nie Lubię Lodów Ekipa - wszystkie z Chrobrego Głogów. Na dalszych miejscach byli jeszcze Niepokonani Kotla, Zryw Tornado Kotla, Polskie Byki Kotla, Akademia Piłki Nożnej Kopalniak. Tutaj królem strzelców został Filip Kłosowski z Dzikich Kaktusów, który ustrzelił aż 20 bramek. Olaf Samorek (Kopalniak) był najlepszym zawodnikiem turnieju a Bartosz Palczak bramkarzem (Sportowe Ananasy).
Dla wszystkich drużyn i zawodników wyróżnionych indywidualnie czekały nagrody od sponsorów. Wśród nich sprzęt sportowy, piłki z podpisami piłkarzy Chrobrego Głogów i wiele innych. A także medale i puchary ufundowane przez gminę Kotla. - Cieszy to, że aż tyle dzieci było chętnych do wspólnej zabawy. To była rywalizacja w duchu zasad fair-play - mówił wójt Horbatowski. A prezes klubu Rafał Kempa zwracał uwagę, że poziom sportowy turnieju był wysoki. - Choć wiadomo, że liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, to trzeba zaznaczyć, że byli tacy zawodnicy, którzy zrobili dobre wrażenie na trenerach Chrobrego Głogów. Teraz możemy oficjalnie powiedzieć, że wkrótce ruszamy z treningami grupy młodzieżowej w Zrywie Kotli. Chcemy stawiać i rozwijać piłkarską pasję w tych młodych ludziach. Dziękujemy wam za pomoc - działaczom, piłkarzom Zrywu Kotla, pracownikom gminy, nauczycielom, sponsorom... było was tak wielu, że trudno tutaj wszystkich wymienić - podkreślał.
Podczas turnieju obecny był Zbigniew Prejs, dyrektor sportowy Chrobrego Głogów. - Dzieci z gminy Kotla, które wystąpiły w turnieju, wprowadzą pierwszy zespół pomarańczowo-czarnych na murawę podczas jednego z pierwszych meczów przyszłego sezonu Fortuny 1.ligi - telewizyjnego. Dla nich to z pewnością będzie wielkie wyróżnienie i niesamowite przeżycie - zdradzał. Oczywiście dla uczestników turnieju wodę przygotowało PWiK w Głogowie, coś słodkiego Marcin Meryk a były też kiełbaski z grilla i dmuchańce. Dzieci chętnie robiły sobie również pamiątkowe zdjęcia z maskotką Chrobrego - popularny Tygryskiem.
RED
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Ci na to konserwator zabytków?!!!
Ja
19:26, 2026-06-27
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Nigdzie juz nie ma spokoju
Ktoś
19:16, 2026-06-27
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
Mury fosa to miejsce i stan historyczny, i zrobić płać zabaw dla nicponi....to tak jak zrobić wesołe miasteczko w nekropolii. No trochę szacunku do murów historii bo więcej lat mają niż nie jeden senior po 80 tce. Bez przesady...
Nowy...
17:10, 2026-06-27
Podwyżki, kwiaty i czerwona kartka dla starosty
Podwyżki i kwiaty za co...dla swoich i partyjnych,
Szpital
16:54, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz