W Technikum nr 6, czyli dawnej Przyrodniczej, rozpoczął się pierwszy w Głogowie koszykarski camp na poziomie NBA. Jego organizatorem jest Głogowski Klub Koszykówki. A na parkiecie możemy zobaczyć Maksyma Papacza, świetnego trenera, o którym jakiś czas temu zrobiło się głośno w całej Polsce. Został zaproszony do współpracy przez New York Knicks w Stanach Zjednoczonych. Podczas szkoleń trenerskich oraz wakacyjnych obozów w USA, na których prowadził swoje drużyny ligowe, współpracował m.in. z takimi sławami trenerskimi i kadrowymi amerykańskiej koszykówki, jak: David Fizdale, Pat Sullivan, Derek Kellogg, Don Showalter, Rod Strickland, Darrell Johnson, Blade Freeman, Allan Houston czy też John Starks. Prowadzone przez niego drużyny podczas wakacyjnych obozów szkoleniowych w letnich ligach - Junior Knicks Summer League U12 oraz Walt "Clyde" Frazier League Champion - dwukrotnie sięgały po mistrzostwo, co wywołało sensację wśród amerykańskich trenerów.
Teraz jest w Głogowie - choć tylko na chwilkę. Prowadzi koszykarski obóz i warto podkreślić, że miejscówki na to wydarzenie rozeszły się w dobę. Przyjechała tutaj młodzież z całego świata. - Jestem trenerem koszykówki. Zajmuję się doskonaleniem techniki indywidualnej. Przyjechaliśmy do Głogowa z pomysłem stworzenia obozu. W Polsce jest bardzo dużo fajnego szkolenia w koszykówce zespołowej, ale trzeba zrobić kolejny krok na przód. To wszystko są doświadczenia, które przywiozłem ze Stanów Zjednoczonych, gdzie koszykówka jest religią. Nasz obóz to treningi w małych grupach. Jestem dumny z tych dzieci, bo dopiero zakończyły sezon ligowy. Mamy chłopaka z Irlandii, dziewczynę z Austrii. Na kolejny camp przylecą dwie dziewczyny ze Stanów Zjednoczonych. Są też dzieci z Poznania, Gdańska, Wrocławia - chwalił Papacz.
Udział w obozie bierze młodzież także z Głogowa i okolic. Wśród nich 15-letnia Weronika Piotrowicz z Polkowic. - To jest coś nowego. Nigdy na takim czymś nie byłam. Jest profesjonalnie, trener jest mocno zaangażowany w zajęcia - podkreślała dziewczyna.
A Krzysztof Jasiński, prezes Głogowskiego Klubu Koszykówki, jest dumny, że w naszym mieście odbywają się takiej rangi zajęcia z koszykówki. - Zaiskrzyło między nami mocno koszykarsko. Zdecydował się, że wybierze właśnie Głogów. Udało się - zaznacza, że camp potrwa do połowy lipca. Treningi odbywają się w hali sportowej, młodzież korzysta również z pomocy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której internat sobie szczególnie chwali.
RED
Wakacje! Uczniowie odebrali świadectwa
Zielone to Ty miałeś w kieszeni, a biegałeś bo Cię za to gonili.
Zubek
11:08, 2026-06-26
Przywitali lato w głogowskim DPS
Moje skromne spostrzezenie: jeśli zajmuje się stanowisko dyrektora to należy strój jaki prezentują dwie dyrektorki zostawić na czas wolny. Jedna w krótkich spodenkach z nadwagą chyba jedzie na ryby a druga na wykopki w worku na ziemniaki. Zostawcie sobie takie stroje w domu, prywatnie.przypominam ze reprezentujecie jednostki i pracowników.
A
09:46, 2026-06-26
Poseł Zubowski wszedł z kontrolą do ratusza
Kolejna baba robiąca ferment. Już kilka razy pani radna nie sprawdzając rzetelnie informacji się skompromitowała. Ciekawe co teraz. Proponuję zostać przy sprawdzaniu biletów w Teatrze :)
Janek
09:41, 2026-06-26
To będzie zupełnie inna szkoła!
szkola to nie tylko mury ladne pomalowane a e cos co sie zwie atmosfera w szkole a jak dzieci nue chca chodzic do tej szkoly to ich niktnie zmusi, bzdura te opowiesci z wywozeniem dzieci poza BIALOLEKA kazdy chce oby jego dziecko mialo kilka krokow do szkoly i czulo sie w niej dobrze a jak jest sami wiecie i wywoza ci co moga i musza reszta zaciska zeby ale musi to znosic
xyz
23:31, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz