Na terenie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Głogowie odbyło się rodzinne spotkanie integracyjne "Poznaj zanim wykluczysz" - pierwsze takie od blisko dwóch lat. Nic dziwnego, że radość była wielka. Udział w nim wzięło około 50 podopiecznych wraz z najbliższymi. Świetnie się wspólnie bawili. - Chodziło przede wszystkim o to, aby pokazać im jakie możliwości w nich tkwią, by byli pewniejsi siebie, umacniali swoją pozycję w społeczeństwie - podkreślała dyrektor Sylwia Matysiak, która zaznaczała, że takich spotkań im brakowało. - Stawiamy na integrację, bo wiemy, że czas epidemii zaburzył świat nam wszystkim - także osobom niepełnosprawnym - podkreślała.
Niepełnosprawni przygotowali pokaz taneczny, ale rywalizowali również w kilku sportowych konkurencjach. Lucyna Kuchalska (39 l.) nie ukrywała radości. - Będę tańczyła i grała. Trochę ćwiczyłam. Nie ma tremy, może troszeczkę stresu. Brakowało mi spotkań z ludźmi - mówiła. Ten piknik rozpoczął szereg warsztatów i spotkań. Projekt jest współfinansowany z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które na ten cel przyznało dotację w kwocie ponad 39 tys. zł. Pozostałe koszty pokryli ze własnych środków.
RED
Zmiany w podgłogowskiej gminie
Najpierw mówił że nie ma pieniędzy na stanowisko zastępcy potem z kapelusza wyciągają jakiegoś Pana który rezygnuje książkowa ustawka pod kogo? zaraz się dowiemy. Przecież do końca kadencji muszą przygotować kolejne nazwisko pod wybory. Dramat Polska samorządowa niestety tak wygląda.
Mieszkaniec
11:47, 2026-02-06
Problem z odbiorem odpadów. Paraliż miasta trwa
Paraliż to druga twarz tej firmy, co by się nie działo zawsze maja pod górę zawsze problem i to nie z ich strony.W noc poprzedzającą deszcz marznący żadnej piaskarki, soli nic. Czekali na cud.
Ziutek
11:04, 2026-02-06
Co z podziałem Chrobrego Głogów?
To teraz dojdzie jeszcze ze dwóch prezesów? hehe, w tak kiepskim klubie.
Zero jak były minist
11:00, 2026-02-06
Problem z odbiorem odpadów. Paraliż miasta trwa
w dawnych czasach kazdy zaklad transportowy musial miec dla swoich pojazdow takie cos co zwalo sie lancuchy i panie SZEF to dzialalo
no
10:14, 2026-02-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz