Takie albumy otrzymają wszyscy rodzice narodzonych dzieci w Głogowie. - To kolejny program społeczny, który wspólnie miasto i KGHM organizuje dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Teraz chodzi o nowych mieszkańców Głogowa. Ten album to jest coś w stylu książeczki - pierwszy rok życia dziecka. Oczywiście dedykowany, bo zawiera różne elementy głogowskie - historyczne. Można go uzupełniać o dane dziecka z pierwszych tygodni i miesięcy życia malucha - mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.
Książeczki będą do odbioru w Urzędzie Stanu Cywilnego - każdy rodzic otrzyma taki album wraz z aktem urodzenia. Jest ich 1500 sztuk - na razie, bo wiadomo, że w razie potrzeby zostaną dodrukowane. Statystycznie rocznie w naszym mieście rodzi się 500 osób. Adam Bugajczuk, wiceprezes miedziowej spółki, zwracał uwagę na to, że KGHM na wiele sposobów wspiera rodziny. - W akcji Cudowni Rodzice od zeszłego roku nagradzamy wszystkich nowych rodziców. Ostatnio było to około 400 nagród. W tym roku mamy już blisko 200 - w dobrej kompozycji, bo 99 chłopców i 98 dziewczynek, więc składa się idealnie - podkreślał.
A w albumie, oprócz listu od prezesa, rodzice znajdą również miedzianą zawieszkę, na której będzie można wygrawerować imiona dzieci. Pierwsze książeczki trafiły do tatusiów Lenki i Lilianki, które urodziły się kilka dni wcześniej. - Lenka ma już tydzień, jest z nami w domku. Pokój dla księżniczki jest gotowy. Przyniosę jej album od prezydenta. Uważam, że to bardzo fajna pamiątka - mówił nam szczęśliwy pan Łukasz (24 l.). Obaj tatusiowie, biorący udział w uroczystości, to pracownicy KGHM-u.
RED
Brutalne pobicie w centrum Głogowa
Fuego i wszystko jasne... Dno i wylęgarnia narkomanów!!!
Ona
22:07, 2026-02-04
Spójna sieć tras rowerowych w Powiecie Głogowskim
Błazenada jeszcze się tym chwalą. Za 10 lat będą o tym samym rozmawiać
Cyklista
21:51, 2026-02-04
Podlodowe wędkowanie na Odrze w Głogowie
Hofman pod lód - stary kłusol
Wędkarz
21:44, 2026-02-04
W domu przeżył piekło! Syn znęcał się nad ojcem
Trzeba było mnie więcej głaskać
Synek
21:39, 2026-02-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz