Podczas tych uroczystości zabrakło marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Michała Dworczyka - Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, choć w Głogowie mieli się dziś pojawić. Byli za to pozostali goście na czele z władzami samorządowymi, czyli prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem oraz wicestarostą Jeremim Hołownią. Był również wojewoda Jarosław Obremski, żołnierz Powstania Warszawskiego i prezes Światowego Związku Żołnierzy AK we Wrocławiu Stanisław Wołczawski. Pojawił się też poseł Wojciech Zubowski.
Zanim jednak doszło do ślubowania na Bulwarze Nadodrzańskim odśpiewano hymn i podniesiono na maszt narodową flagę. Wręczono odznaczenia wojskowe. Uroczystość zakończyła się wojskową defiladą. Na wszystkich czekała grochówka.
Poseł odczytał list marszałek Witek, ale też dodał kilka słów od siebie. - Żołnierze Wojska Polskiego wielokrotnie udowadniali mieszkańcom naszego regionu, że mogą liczyć na ich wsparcie. Myślę, że motto, które brzmi - zawsze gotowi, zawsze blisko - jeszcze to przekonanie ugruntują - mówił.
- Cieszę się, że to mi przyszło reprezentować zarząd powiatu na tej wspaniałej uroczystości. Wojska Obrony Terytorialnej to ważny element w siłach zbrojnych. Widzieliśmy waszą pomoc. Chciałbym za to podziękować. W czasie epidemii to właśnie te wojska wspierały służby medyczne, pomagały nam w domach pomocy społecznej, teraz pomagają przy szczepieniach - zwracał uwagę wicestarosta Hołownia.
Głos zabrał również prezydent miasta. - Jest mi miło gościć was w Głogowie - mieście o tysiącletniej tradycji także wojskowej. Zresztą tutaj obok kiedyś znajdowały się koszary św. Michała - można więc powiedzieć, że wszystko ogarnięte jest jedną wielką pętlą czasu. Piszecie swoją nową historię - dodawał Rokaszewicz.
Dominik Włoch dołączył do WOT-u i był zadowolony ze swojego wyboru. Dla niego była to podniosła chwila. - Było to nie lada wyzwanie dla każdego z nas - ludzi o różnych zawodach czy umiejętnościach. W trakcie szkolenia podstawowego zmierzyliśmy się ze swoimi słabościami - podkreślał, że to właśnie szkolenie trwało 16 dni. Oczywiście w trakcie i tuż po ślubowaniu nie obyło się bez zapowiadanych manifestacji. Jedna grupa przygotowała plakaty i karykatury z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego. Zobaczcie: TUTAJ. Z kolei protest "Polaku dawaj z nami" nadal trwa. Idą miastem. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.
RED
Wbili łopatę pod inwestycję za 140 milionów
Jak to jest d****** uśmiechnięte aż w dupie się zmieści
Durnie
23:09, 2026-06-22
Przyszła pani psycholog ściga się teraz Mercedesem
Autor tekstu jest niekonsekwentny. Skoro "kierowczyni", to nie psycholog sportu.
Mroczny
23:05, 2026-06-22
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
Już poszło w Polskę że w Głogowie,prezydent sprzedał działkę za 200 zł.A to ciekawe
Robotnik
21:25, 2026-06-22
Podwyżki, kwiaty i czerwona kartka dla starosty
Podwyżki,człowieku ogarnij się i do roboty a jak się na niczym nie znasz to do teatru
Szpital
21:15, 2026-06-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz