Dziś obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Właśnie z tej okazji w parku Słowiańskim, pod pomnikiem Koalicji Antyhitlerowskiej, których organizatorem był powiat głogowski. Przedstawiciele władz samorządowych, ale nie tylko, złożyli kwiaty.
- To był największy i najkrwawszy konflikt w historii - mówił starosta Jarosław Dudkowiak podkreślając, że dramat trwał wiele lat i kosztował życie miliony ludzi. - To były tragedie całych narodów. Rozpoczął się tutaj w Polsce. Wojsko Polskie stanęli do śmiertelnego boju w obronie wartości - dodawał.
Uroczystością towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez Orkiestrę Zakładową Huty Miedzi "Głogów".
RED
Duże plany w Radwanicach. To szansa na rozwój regionu
Referendum o odwołanie wójta. Tak jak Kraków robi bo nie zgadza się na SCT
Ty
10:27, 2026-02-16
Duże plany w Radwanicach. To szansa na rozwój regionu
Chyba za szybko na tak innowacyjne inwestycje jak wodór czy ogromne wiatraki, nikt tego nie chce, mieszkańcy wolą spokój. Może lepiej ściągnąć jakiegoś pracodawcę do gminy.
122
10:06, 2026-02-16
Rekordowo droga zima w Głogowie
Poprzednie zimy były łagodniejsze i mniej szło mi na ogrzewanie domu ale środki miałem zabezpieczenie gdyby wyszło inaczej , a wyszło !! I co gdybym nie miał środków musiałbym marznąć w własnym domu .
Marek
09:50, 2026-02-16
Rekordowo droga zima w Głogowie
Drogie życie w Głogowie to i duże wydatki są na miasto,
Xxx
08:06, 2026-02-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz