Zamknij
REKLAMA

Wychowankowie głogowskiego zakładu poprawczego świetnie współpracują z fundacją Hospicjum Głogowskie

18:44, 13.10.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 18:48, 13.10.2021
Skomentuj

To dziś popołudniu (13.10.) w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Głogowie odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji i wychowanków zakładu poprawczego. Na tym spotkaniu przypomniano, że od dwóch lat fundacja Hospicjum Głogowskie współpracuje z placówką. W myśl zasady - Razem (wszyscy) dla hospicjum.

Efektem tej współpracy są m.in. rękodzieła wychowanków ZP. To chociażby dzięki nim fundacja może pozyskiwać dodatkowe środki na budowę hospicjum. Przykład? Wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie przygotowują serduszka ze sklejek i je pieczętują. Te później przyczepiane są do zniczy, które można kupić przed cmentarzami w Głogowie. W ubiegłym roku udało się dzięki tej akcji zebrać ponad 15 tys. zł.

W tym roku znowu przed cmentarzami będzie prowadzona ta akcja, a wzięcie unikatowego znicza i wrzucenie datku to kolejna cegiełka dla hospicjum. Wychowankowie zakładu poprawczego będą się również angażować w akcje fundacji. Dzisiejsze spotkanie miało ich do tego zachęcić. Na efekty z pewnością nie trzeba będzie długo czekać.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%