"Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie, bo mam do kogo wracać” pod takim hasłem w Oddziałach KGHM trwa akcja przypominająca pracownikom o podstawowej wartości Spółki – bezpieczeństwie.
Tym razem w kampanii odwołano się do codziennej komunikacji pracowników z ich bliskimi, dodając bezpieczeństwo do listy codziennych obowiązków. W korytarzach, łazienkach, przy stanowiskach pracy pojawiły się żółte karteczki przypominające o stosowaniu zasad BHP i szczęśliwym powrocie do domu.
Obejmuje ochronę zdrowia pracowników, tworzenie przyjaznego środowiska pracy i minimalizowanie potencjalnych zagrożeń. Czuwają nad tym wszyscy pracownicy Spółki, przestrzegając procedur i zasad bezpieczeństwa.
- Każdy z nas powinien znać nie tylko potencjalne niebezpieczeństwa, ale także odpowiednie procedury reagowania w razie ich wystąpienia. Każdy z nas musi być w pełni świadomy tego, jak jego działania mogą wpływać na bezpieczeństwo innych osób. A jednym z kluczowych elementów skutecznej kultury bezpieczeństwa jest poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Każdy pracownik, niezależnie od stanowiska, powinien pamiętać, że to od jego postawy zależy nie tylko jego własne bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo tych, którzy z nim współpracują. W tym kontekście słowa „bo mam do kogo wracać” są wyjątkowo istotne – mówi Mirosław Laskowski, Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji KGHM Polska Miedź S.A.
Bezpieczeństwo w KGHM zależy od świadomych decyzji podejmowanych przez każdego pojedynczego pracownika, niezależnie czy pracuje przy produkcji, czy w biurze.
Stawiając jako priorytet politykę „Zero szkód” w pracy, KGHM nieustannie doskonali technologie i systemy zarządzania, buduje świadomość, a także motywuje pracowników do bezpiecznych zachowań. Dlatego promocja oraz edukacja pracowników w zakresie bezpieczeństwa jest ważnym elementem kultury organizacyjnej w Miedziowej Spółce.
I to właśnie w ramach działań edukacyjnych w Oddziałach KGHM w różnych miejscach codziennej pracy pojawiły się samoprzylepne karteczki, zwane także post-it-notes lub sticky notes, z wypisanymi przez bliskich pracowników przypomnieniami, życzeniami i wskazaniami o stosowaniu zasad BHP tak, żeby na koniec dnia bezpiecznie wrócić do domu.
Na karteczkach w treściach odwołujących się do najważniejszych relacji społecznych, czyli tych rodzinnych z najbliższymi i wypisanych na nich z pozoru zwykłych codziennych czynności, kryje się troska o bezpieczeństwo w pracy i bezpieczny powrót z niej.
„Synku! Kup mleko wracając z pracy – koniecznie wyprowadź psa po powrocie. Załóż kask w pracy! Mama”
„Synek. Pamiętaj, że po pracy jedziemy do babci. Wróć punktualnie i bezpiecznie! Tata”
„Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie, bo mam do kogo wracać” jest fundamentem kultury bezpieczeństwa w KGHM. Kultura bezpieczeństwa nie dotyczy tylko przestrzegania procedur i norm. Jest to sposób myślenia, który zakłada odpowiedzialność, zarówno za siebie, jak i za innych.
Każdego roku w poszczególnych Oddziałach KGHM organizowane są Dni Bezpieczeństwa. Spółka realizuje wówczas szereg projektów łączących profilaktykę zdrowotną, edukację i dobrą zabawę. Celem akcji jest promowanie stosowania zasad bezpieczeństwa w pracy, ale także zwiększenie świadomości o wpływie i znaczeniu codziennych nawyków na zdrowie. W tym roku pracownicy mogli skorzystać z porad specjalistów, zbadać poziom cukru, ciśnienie czy wagę i skład ciała. W drodze do pracy czekały na nich porady dietetyków, szkolenia z pierwszej pomocy oraz konkursy dot. bhp. Tegoroczne Dni Bezpieczeństwa w KGHM zainaugurowało seminarium zorganizowane przez Związek Pracodawców Polska Miedź „Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo pracowników w przemyśle surowcowym”.
KD/RED
foto i źródło: KGHM Polska Miedź
kam11:34, 22.07.2025
Zacznijcie ludzi zatrudniać do tego syfu bo nie będzie komu robić jeszcze trochę.... a nie karteczkami się zajmujecie brak słów... i rycie beretu kto co ma robić.
Mama12:39, 22.07.2025
Synku nie kop kierownika bo się spocisz
Córka do taty12:42, 22.07.2025
Tato pojedziemy nad jezioro w sobotę? Niestety córcia pracuję w KGHM a tu niedają wolnych sobót 😭
Daro 17:40, 22.07.2025
I ktoś w tej super firmie pieniądze za coś takiego bierze. Chyba Jarosław D. bo mi AI jego zdjęcie podrzuciło
Lawina przemocy domowej w Głogowie i powiecie
Największa i najokrutniejszą przemoc doświadczyłem ze strony ludzi blisko związanych z parafią, celebrytów wioskowych, Polaków.
Set
19:57, 2025-07-22
Widokówki króla Chrobrego promują miasto i klub
A to tylko dla kibiców
O
18:44, 2025-07-22
Niespokojnie w Śródmieściu w Głogowie
Won z tymi brudasami. Wracać do obozów koncentracyjnych!!!
WON
18:22, 2025-07-22
„Bo mam do kogo wracać”
I ktoś w tej super firmie pieniądze za coś takiego bierze. Chyba Jarosław D. bo mi AI jego zdjęcie podrzuciło
Daro
17:40, 2025-07-22
1 0
Ale jak mnie wezmą do pracy w biurowcu. To pojedziemy