Zamknij

Nie tylko szczoteczka – co powinno znaleźć się w wyposażeniu do czyszczenia jamy ustnej?

08:55, 05.06.2023 . Aktualizacja: 08:56, 05.06.2023
Skomentuj

Szczotka, pasta, kubek z ciepłą wodą...doskonale znamy te elementy choćby z przedszkolnych piosenek śpiewanych podczas drogi na fluoryzację. To właśnie te akcesoria wchodzą w skład przedmiotów codziennego użytku wielu Polaków, jeżeli chodzi o regularne czyszczenie zębów. Okazuje się jednak, że podstawowe elementy nie do końca są w stanie uchronić nas przed przykrymi dolegliwościami, takimi jak przebarwienia, odkładający się pomiędzy zębami pokarm czy nieprzyjemny zapach z ust. Wymiana tradycyjnej szczoteczki do zębów na jej elektryczny czy soniczny odpowiednik może przynieść więcej korzyści, lecz higiena jamy ustnej nie powinna kończyć się wyłącznie na tym. Warto rozbudować swoją kolekcję akcesoriów do codziennego mycia zębów o dodatkowe elementy, których regularne użytkowanie pozwoli uchronić nas przed efektami niedokładnej higieny jamy ustnej.

Lista produktów, które pomogą zachować zdrowy i promienny uśmiech przez wiele lat!

Im szybciej zrozumie się ideę rozbudowanego mycia zębów, tym lepiej. Upływ czasu wpływa na stan naszej jamy ustnej; u osób w dojrzałym wieku może dochodzić do zmiany kształtu zębów, spowodowanym stopniowym ścieraniem się powierzchni siecznych i żujących, skutkiem czego jest osłabienie kondycji szkliwa. Słabe szkliwo jest wysoce podatne na uszkodzenia zewnętrzne i działanie elementów chorobotwórczych, takich jak bakterie i inne drobnoustroje. Kluczem do zdrowych zębów jest więc właściwa higiena jamy ustnej, obejmująca nie tylko szczotkowanie, lecz także płukanie, nitkowanie, a nawet irygację. Poniżej wymieniamy akcesoria, których regularne używanie pozytywnie wpływa na kondycję jamy ustnej.

Nić dentystyczna. Na stronie https://hellodent.pl/ znajdziemy mnóstwo rodzajów nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. To właśnie w nich odkładają się resztki jedzenia, których zwykle nie jesteśmy w stanie usunąć zwykłą szczoteczką. Obecnie mamy do czynienia z wieloma formami tego rodzaju akcesoriów: klasycznej (woskowanej), ekologicznej, szerokiej czy naciągniętej na małe szpatułki (flosser dentystyczny).

Skrobaczka do języka. Wielu z nas zapomina o codziennej higienie języka – tymczasem biały nalot, który można zobaczyć na jego powierzchni stanowi spore siedlisko bakterii, tym samym wpływając na stan całej jamy ustnej. Szczotka zakończona delikatną skrobaczką skutecznie zbierze osad, tym samym zapobiegając przykremu zapachowi z ust.

Irygator do zębów. Czasy, w których irygator widziało się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym już dawno minęły. Dziś jest on stałym elementem domowej higieny jamy ustnej. Urządzenia czyszczą całą powierzchnię za pomocą specjalnego płynu wystrzeliwanego pod odpowiednim ciśnieniem – powoduje to, że dociera on do praktycznie każdego miejsca w jamie ustnej.

 

Jakość produktu = skuteczność działania. O tym, jak ważna jest marka i skład

 

W przypadku akcesoriów przeznaczonych do higieny jamy ustnej, dobrze jest kierować się przede wszystkim renomą producenta i składem, jaki zawierają poszczególne produkty, takie jak pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej czy nawet nici dentystyczne. Szeroki wybór akcesoriów do czyszczenia jamy ustnej znajdziemy między innymi w HelloDent – sklepie oferującym zarówno przedmioty do użytku dla klientów indywidualnych, jak i specjalistów stomatologii. Profesjonalne akcesoria rekomendowane przez ekspertów to jedno; równie ważne jest ich prawidłowe i regularne użytkowanie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%