Zamknij

Geriamed: Pielęgniarka i położna blisko ciebie, na każdą okazję

16:38, 16.05.2019 Wojtek Olszewski Aktualizacja: 10:43, 21.05.2019
Skomentuj

Pielęgniarki pomogą każdemu, kto tego potrzebuje i to w wielu sytuacjach. Zmiana opatrunku, zastrzyk, pobranie krwi do badań laboratoryjnych, ściągnięcie szwów, postawienie baniek - to kojarzy się nam od razu. Ale zdarzają się też sytuacje, gdy opiekujemy się chorymi starszymi osobami, krewnymi. Zwykle wtedy pomaga rodzina. Czasem jednak taka opieka staje się zadaniem ponad siły krewnych. Co wtedy robić?

Ileż to razy panie z Przedsiębiorstwa Leczniczego Geriamed, który proponuje szeroki pakiet usług, słyszały od swoich pacjentów: - A jak tak szukałem, kombinowałem, jeździłem tu i tam, by załatwić pielęgniarkę... Bo zwykle się nad tym nie zastanawiamy. Dopóki się nie zdarzy pilna potrzeba. A wtedy... kłopot wisi w powietrzu.

Profesjonalistki tuż obok

Wszystko wydaje się być dużo prostsze, gdy wiemy, że są profesjonalne osoby, które potrafią pomóc i są tuż obok. Wystarczy wiedzieć, że jest taka firma jak Geriamed, a jej pielęgniarki wykonają usługę zarówno w siedzibie firmy, ale i w domu pacjenta, w ramach NFZ, ale i też prywatnie. Jak kto chce, jak kto woli. O tym nie zawsze wiemy. - Można przyjść do nas wprost z ulicy, można podpisać deklarację wyboru pielęgniarki i położnej, a wtedy większość usług jest za darmo, choć jednak nie wszystkie są refundowane przez NFZ. Można też skorzystać jednorazowo, w razie potrzeby, ważne jest jednak, by mieć zlecenie, skierowanie na zabieg od lekarza. Usługi pielęgniarskie i położnicze są wykonywane albo w gabinecie, albo w domu pacjenta - mówi Wiesława Leszczak, właścicielka Przedsiębiorstwa Leczniczego Geriamed.

Opieka przed i po porodzie

Pielęgniarki, a zwłaszcza położne są do dyspozycji także w okresie okołoporodowym. Położne doradzą w okresie przed pojawieniem się nowego członka rodziny, ale i pomogą po narodzinach. Aby skorzystać z pomocy położnej dla kobiet w ciąży czy opiekę nad noworodkiem zlecenie od lekarza nie jest potrzebne. - Kobiety w ciąży obejmujemy bezpłatną opieką, jak tylko się do nas zgłoszą. Przed porodem spotykamy się często w zależności od potrzeb pacjentki, rozmawiamy, odpowiadamy na pytania, jesteśmy dostępne na telefon, robimy KTG, tak by nasze pacjentki czuły się bezpiecznie - mówi Wiesława Leszczak. Opieka nad noworodkiem do ukończenia drugiego miesiąca życia to z kolei gwarancja wizyt położnej w domu. - Sprawdzamy rozwój dziecka i jego funkcji życiowych, ważymy, uczymy pielęgnacji, wyjaśniamy wszystkie najważniejsze kwestie w pierwszych tygodniach życia noworodka - wyjaśnia pielęgniarka. Mogą też dojechać wszędzie w Głogowie i w sąsiednich gminach: Jerzmanowej, Jaczowie, Nielubi, Gaworzycach, Serbach, Turowie. Usługi położnej Geriamed proponuje także w Sławie i okolicach.

Opieka jak w domu

A co w przypadku opieki na przykład nad osobami starszymi, którą często sprawuje rodzina, gdy pojawiają się niespodziewane życiowe sytuacje? A takich może być wiele: nagły wyjazd, wesele, sanatorium, choroba czy uciążliwy remont. Życie przecież przynosi sporo chwil wymagających niekonwencjonalnych rozwiązań, bo trzeba chorego, niepełnosprawnego lub wymagającego opieki członka rodziny pozostawić w dobrych rękach na dzień lub kilka, albo na dłuższy okres czasu. Nie trzeba rezygnować z planów, by zapewnić bliskiemu opiekę. Również wtedy można zwrócić się o pomoc do pielęgniarek Geriamedu. Prowadzą one w Kożuchowie Całodobowy Dom Opieki. - Jeśli ktoś ma potrzebę zamieszkać w naszym domu, możemy przyjąć na dzień, tydzień, weekend. Doba z pełnym wyżywieniem i opieką kosztuje 150 zł. Założenie jest takie, żeby pacjent poczuł się jak w domu, bo mamy miejsce dla 8 mieszkańców. Żyjemy jak w normalnym domu, wszyscy uczestniczą w jego życiu, wykonują codzienne czynności, a my opiekujemy się nim. Ale też może liczyć na dostosowane do swoich potrzeb zabiegi fizjoterapeutyczne, rehabilitacyjne - wyjaśnia W. Leszczak.

Pielęgniarka i położna na każdą okazję 1

Jest jeszcze jedna forma pomocy przydatna w codziennych sytuacjach. W dni robocze od godz. 8.00 do 16.00 można skorzystać z opieki w Dziennego Domu Opieki Medycznej w Kożuchowie. Tu również do dyspozycji pozostaje pakiet usług medycznych, rehabilitacyjnych i pielęgacyjnych, szczególnie ważnych dla osób niesamodzielnych powyżej 65 roku życia.

Geriamed
ul. Kościuszki 15a
Głogów 67-200

[email protected]
www.pielegniarki-polozne.pl

Telefony
Rejestracja na zabiegi (przychodnia Głogów): 76-831-28-51
Informacje: 606-831-549

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%