Zamknij

Tak to się można uczyć! Uczniowie z gminy Jerzmanowa pojechali na zieloną szkołę nad morze

10:25, 19.09.2023 . Aktualizacja: 10:42, 19.09.2023
Skomentuj

65 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej i pojechało do Łeby, a 35 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie do Jarosławca. Na zieloną szkołę. Takie wyjazdy są wspólnym projektem gminy oraz Fundacji KGHM.

Pogoda im dopisała. Rano śniadanie, lekcje, a potem atrakcje i odwiedzanie pięknych miejsc. Uczniowie spędzający czas w Łebie wczoraj byli na całodniowej wycieczce w Gdańsku, dziś będą pływali statkiem. Byli także na wydmach w Słowiańskim Parku Narodowym i w fokarium w Sarbsku oraz w aquaparku w Redzie.

Uczniowie przebywający w Jarosławcu dużo czasu spędzają na plaży. W ośrodku wczasowym, w którym przebywają, mają dostęp do basenu, boiska do piłki nożnej, do siatkowej, koszykówki, siatkówki plażowej, jest salka gimnastyczna, sala z bilardem i stołem do ping – ponga, jest miejsce na ognisko oraz grota solna. W ramach wyjazdu uczniowie realizują program nauczania oraz program wychowawczo-profilaktyczny. Taka zielona szkoła trwa 10 dni. Uczniowie z Łeby wracają w piątek (22.09.), a z Jarosławca dwa dni później.

Wspólny projekt gminy Jerzmanowa i Fundacji KGHM, w ramach którego dzieci ze szkół w gminie mogą pojechać na zieloną szkołę, trwa już od kilku lat. W tym roku pojechali uczniowie klas piątych i siódmych, na dziesięć dni nad morze.

Takie wyjazdy są doskonałym rozwiązaniem, okazją do podreperowania zdrowia dzieci, które zamieszkują obszary okręgu miedziowego. Rodzice naszych dzieci mogą być spokojni, gdyż wyjazd nie wiąże się z koniecznością przerwania edukacji i nie będzie to odpoczynek od nauki. Z dziećmi wyjechali także ich nauczyciele, którzy będą sprawowali nad nimi opiekę

– mówi wójt gminy Jerzmanowa Lesław Golba. Zielona szkoła w Łebie to koszt ponad 115 tysięcy złotych.

(DN)

 

 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AA

0 0

Słowińskim ...... 14:42, 19.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%