Zamknij

Radość uczniów z Serbów pod Głogowem. Wygrali mobilną pracownię komputerową

12:40, 23.09.2023 . Aktualizacja: 12:40, 23.09.2023
Skomentuj

Szkoła Podstawowa w Serbach będzie miała mobilną pracownię komputerową. To uczniowie ją wygrali dla swojej szkoły. 

Dzięki sukcesowi uczniów Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serbach znalazła się w grupie 800 placówek oświatowych, do których trafią mobilne pracownie komputerowe. To nagroda za udział w konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci, przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę

– o sukcesie uczniów w rywalizacji o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły informuje dyrektor Agnieszka Rajchel.

Każda pracownia jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą. Ma oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz  interaktywny monitor. Konkurs współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Polska Cyfrowa zorganizował Państwowy Instytut Badawczy NASK.

(GH)

 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%