Zamknij

Nowa studnia w Kromolinie już gotowa. Zaopatruje w wodę 2 tysiące mieszkańców

14:22, 23.09.2023 . Aktualizacja: 14:26, 23.09.2023
Skomentuj

 

 

Ujęcie wody w Kromolinie postało w 1967 r. kiedy to powstała pierwsza studnia. W roku 1979 i 1980 odwiercono dwie kolejne. W 2000 roku w trakcie modernizacji SUW i rozbudowie sieci wykonano otwór zastępczy za studnię pierwotną i wyłączono wyeksploatowaną jedną ze studni. Teraz zakończyliśmy wykonanie zupełnie nowej studni. Studnia ujmuje wodę z tej samej warstwy wodonośnej co pozostałe. Jej jakość pozostała niezmieniona dzięki czemu zachowany został układ technologiczny uzdatniania.

Wykonawca zadania zrealizował cały zakres robót, a na obiekcie pozostały do wykonania już jedynie prace porządkowe. Woda z nowo wykonanej studni popłynie do mieszkańców po uzyskaniu decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na pobór wód, jednak już dziś można powiedzieć, że kolejny krok milowy w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa dostawy wody dla mieszkańców naszej gminy został osiągnięty

– mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy Żukowice.

Ujęcie wody w Kromolinie i obsługująca je stacja uzdatniania wody zaopatrują blisko 2 tysiące mieszkańców z miejscowości Kromolin, Szczepów, Mierzów, Góra Św. Anny, Dobrzejowice, Wiekowice, Czerna, Brzeg Głogowski, Domaniowice, Zameczno, Słoćwinę, aż po Kłodę. Ponadto woda dociera także do Kurowa Wielkiego w gminie Gaworzyce i Kropiwnika w gminie Bytom Odrzański.

Łączny koszt tej inwestycji wyniósł ponad pół miliona złotych (516 600,00 zł).

(Źródło: UG Żukowice)

 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%