Zamknij

40-letnia stacja uzdatniania wody w Nielubi jak nowa

17:58, 29.11.2023 . Aktualizacja: 18:19, 29.11.2023
Skomentuj

W marcu tego roku rozpoczęły się prace modernizacji stacji uzdatniania wody w Nielubi. Dziś już oficjalnie zostały zakończone. Niecały rok wystarczył, aby blisko 40 - latkę przebudować i zmodernizować w sposób, którego wymagają obecnie przepisy.

Budynek niczym nie przypomina jeszcze tego zeszłorocznego. Dziś to całkiem nowa bryła, z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwolą na funkcjonowanie przez kolejne dekady. Oprócz przebudowy zewnętrznej prace były prowadzone również w środku budynku. Zmieniono układ pomieszczeń, wydzielono część higieniczno-sanitarną, technologiczną, magazynową i pomieszczenia chlorowni oraz sterowni.

Na zadanie gmina wydatkowała ponad 1,3 mln zł, i pomimo że sama technologia uzdatniania wody nie uległa zmianie to budynek, w którym znajduje się serce produkcji wody dla blisko 1,5 tys. mieszkańców dostał drugie życie.

Równolegle do prac związanych z modernizacją SUW, na terenie stacji wykonano instalację fotowoltaiczną stanowiącą kropkę nad „i” wprowadzającą obiekt w XXI wiek. Instalacja fotowoltaiczna pokryje w większości zapotrzebowanie na energię elektryczną stacji, pozwalając na obniżenie kosztów eksploatacyjnych i wspierając działania z zakresu pozyskiwania zielonej energii. Koszt instalacji fotowoltaicznej to kwota 135,3 tys. zł. Zadanie zyskało wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(Źródło: UG Żukowice)

 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%