Zamknij

Zmiany w programie stypendialnym gminy Głogów. Dla uczniów na lepsze

11:12, 08.02.2024 . Aktualizacja: 11:13, 08.02.2024
Skomentuj

Wszyscy wzorowi uczniowie z terenu gminy Głogów będą mogli otrzymać stypendia za wyniki w nauce, nawet jeśli uczą się w szkołach w Głogowie i sąsiednich gminach.

Zatwierdzone przez radę gminy Głogów nowe zasady przyznawania stypendiów za wysokie osiągnięcia edukacyjne dla uczniów gminy Głogów wchodzą w życie.

Stypendia będą przyznawane na tych samych zasadach co dotychczas – dla uczniów klas IV-VIII, które osiągną wymaganą wysoką średnią ocen. Zmienia się tyko liczba nagradzanych prymusów. Będzie ich więcej.

Jedyną zmianą jest to, że obejmiemy programem dzieci mieszkające w naszej gminy, które nie chodzą do naszych szkół

-  tłumaczy Iwona Osomańska, sekretarz gminy Głogów. Wspomina, że przez kilka lat było to niemożliwe. Obowiązująca wcześniej uchwała dotycząca stypendiów obejmowała wszystkie dzieci z terenu gminy, jednak interpretacja nadzoru prawnego urzędu wojewódzkiego nakazała objęcie program wspierania tylko dzieci uczących się w szkołach należących do gminy Głogów. Z tego powodu o stypendia z urzędu gminy nie mogły się ubiegać uzdolnione dzieci chodzące do szkół poza terenem gminy, najczęściej w Głogowie i sąsiednich gminach Grębocice i Jerzmanowa. A tam programy stypendiów za wyniki w nauce też ich nie obejmowały. 

Takie rozwiązanie obowiązywało przez kilka lat

-- zapewnia, że urzędnicy cały czas sprawdzali, czy interpretacja zapisów się nie zmieniła, by możliwy był powrót do poprzedniego systemu pozwalającego nagradzać stypendiami wszystkie dzieci z wysoką średnią mieszkające na terenie gminy. I się zmieniła. Teraz stypendia będą mogli otrzymać wybitnie uzdolnieni uczniowie szkół w gminie Głogów, bez względu na miejsce zamieszkania, oraz dzieci mieszkające w gminie a uczące się poza jej terenem.

(GH, fot. gmina Głogów) 

 

 

 

 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%