W piątek, 17 września, w Grodźcu Małym odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej. W kameralnym wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy oraz przedstawiciele gminy, w tym wójt gminy Głogów Bartłomiej Zimny, sołtys wsi Jacek Twardochleb, radny Jan Twardochleb oraz Zespół Grodzinaki.
Modernizacja objęła m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwi wejściowych, remont wejścia głównego oraz budowę pochylni dla osób z niepełnosprawnościami.
Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. „Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grodźcu Małym”, dzięki dofinansowaniu w wysokości 200 000 zł ze środków programu KGHM to My. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 261 633,52 zł. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane BUD-DOM Sp. j. z Głogowa.
Wójt Bartłomiej Zimny podkreślił, że inwestycja była możliwa dzięki owocnej współpracy z KGHM Polska Miedź. – Jeśli uda się pozyskać kolejne środki, w przyszłym roku planujemy remont świetlicy w Szczyglicach – zapowiedział. Dodał również, że świetlica pełni istotną rolę w życiu wsi – to miejsce spotkań, integracji oraz podejmowania lokalnych inicjatyw.
Szczególną uwagę poświęcono zwiększeniu dostępności obiektu – zarówno dla seniorów, jak i osób z niepełnosprawnościami. Dzięki modernizacji świetlica w Grodźcu Małym stała się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem, które nadal będzie wspierać aktywność społeczną, kulturalną i rekreacyjną mieszkańców.
źródło{ gmina Głogów]
Fot. Leszek Wspaniały
KGHM Polska Miedź z „The Best of The Best"
Best od the best jak to zrobić by zyski ukryć i niewypłacać załodze w tym są najlepsi
Thebesciaki rudego
12:58, 2025-10-20
Klęska urodzaju również na polach pod Głogowem
Chyba trochę za dużo koszt produkcji tony ziemniaka 25tys. Chyba 100ton. Bo jeśli cena w skupie 0.2 to za tonę wychodzi 200zl
Jano
12:15, 2025-10-20
Klęska urodzaju również na polach pod Głogowem
Wszyscy stękają, płaczą i nic z tym nie robią szok,,,, Ok za darmo zap.....ć
Rudy z warszawy
10:41, 2025-10-20
Klęska urodzaju również na polach pod Głogowem
A tymczasem redakcja My Głogów ma coś z głową i już w połowie oaździernika serwują czytelnikom mikołaja na Boże Narodzenie czy wy się z h... Na łeb zmieniliście?
Do redakcji
09:26, 2025-10-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz