Zamknij

Bezpieczniej przy przystanku – nowe oświetlenie w Serbach

. 11:32, 29.12.2025
Skomentuj

W Serbach zrealizowano kolejną inwestycję podnoszącą bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. W rejonie boiska Orlik, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Serbach, wykonano doświetlenie wiaty przystankowej, z której na co dzień korzystają dzieci i młodzież dojeżdżające autobusem szkolnym. Zadanie zostało odebrane 22 grudnia 2025 r.

Nowe oświetlenie znacząco poprawia komfort korzystania z przystanku po zmroku oraz w okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest ograniczona. Lepsze doświetlenie przekłada się na:

bezpieczniejsze dojście do wiaty i oczekiwanie na autobus,

wyraźniejsze oznaczenie miejsca zatrzymania autobusu dla kierowców,

mniejsze ryzyko potknięć i upadków w obrębie przystanku,

większe poczucie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży oraz opiekunów.

Tego typu inwestycje to nie tylko poprawa komfortu, ale przede wszystkim realne zwiększenie bezpieczeństwa i ograniczenie ryzyka niebezpiecznych zdarzeń, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym.

 

źródło; [gmina Głogów]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%