Dzieje sięGłogów

Plaga szczurów na osiedlu! Mieszkańcy zgłaszają problem1 min na czytanie

Plaga szczurów na osiedlu! Mieszkańcy zgłaszają problem

– Plaga szczurów – interweniują mieszkańcy kamienicy przy ul. Przemysłowej w Głogowie. Nasza Czytelniczka nagrała nawet film jak jeden z nich buszuje w krzakach koło pobliskiego sklepu Polo. Zobacz nagranie: TUTAJ. Ale są nie tylko tam, bo głogowianie zwracają uwagę na to, że nie brakuje ich również przy kontenerach na śmieci przy ulicach Elektrycznej czy Mickiewicza.

Anna Keep, dyrektorka Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie, zdaje sobie sprawę z problemu. – Ten problem mają wszyscy zarządcy lokali – nie ukrywa, że do obowiązków zarządcy należy wyłożenie trutek: dwa razy w roku. – Robi się to na przykład wiosną na przełomie lutego i maca – informuje, że tak się też stanie. – Ale w przypadkach, kiedy szczurów jest bardzo dużo, działamy również doraźnie – zapowiada.

Przestrzega mieszkańców przed… dokarmianiem szczurów. – Mamy z tym kłopot na podwórkach, gdzie ludzie wykładają na ziemię chleb i inne pokarmy z myślą o dokarmianiu ptaków czy kotów. Nie zdając sobie sprawy, że jednocześnie przyczyniają się też do hodowli szczurów – ostrzega Keep.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się