Zamknij

Powody, dla których warto zacząć korzystać z aplikacji mobilnych zamiast stron www

12:31, 20.09.2022 Jakub Grzywaczyk Aktualizacja: 12:37, 21.09.2022
Skomentuj

Strony internetowe są cennym zasobem, który wspiera firmy poprzez zapewnienie stałej platformy do kontaktu z klientem. Wielu użytkowników staje jednak przed dylematem, czy korzystać ze zoptymalizowanej strony mobilnej, czy też dedykowanej aplikacji, którą należy pobrać z Play Store lub App Store. Istnieje szereg przesłanek, które pozwalają stwierdzić, iż aplikacje mobilne powoli zaczynają wypierać klasyczne serwisy internetowe zwłaszcza o charakterze komercyjnym.

  • Użytkownicy korzystają teraz z urządzeń podręcznych (tj. smartfonów) częściej niż z urządzeń niemobilnych (tj. komputerów stacjonarnych).
  • Urządzenia przenośne oferują więcej korzyści niż stacjonarne zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dla firm.
  • Właściciele serwisów reagują na ten trend i dziś praktycznie każda profesjonalnie przygotowana strona ma swoją zoptymalizowaną wersję mobilną. Jednak pod względem wygody użytkowania, zaangażowania i interakcji użytkowników strona zoptymalizowana nie jest rozwiązaniem idealnym.

Powodem tego jest brak wielu przydatnych funkcjonalności, takich jak lokalizacja GPS, powiadomienia push, dostępność w trybie offline, obsługa aparatu fotograficznego i wiele innych funkcji, które są oferowane przez aplikacje mobilne. Dla przykładu, niezwykle ceniona Fortuna aplikacja informuje o zakończonych spotkaniach sportowych i możliwości wypłaty środków z wygranej.

Aby w pełni wykorzystać te funkcjonalności, firmy przekształcają swoje strony internetowe w aplikacje na urządzenia przenośne. W dzisiejszych czasach klienci wolą dostęp mobilny od tradycyjnego.

Dostępność w trybie offline

Jednym z najważniejszych powodów, dla których firmy powinny przekształcać swoje strony internetowe w aplikacje, jest to, że aplikacje mobilne zapewniają klientom dostęp offline do treści. Dzięki takiej możliwości użytkownicy mogą szybciej znajdować informacje, korzystając z wygodniejszego interfejsu.

Powiadomienia push

Oto kolejny powód, dla którego apki mobilne przyciągają kolejnych entuzjastów. Funkcja powiadomień push idealnie nadaje się do wysyłania natychmiastowych aktualizacji do docelowej publiczności, co może pomóc w szerzeniu większej świadomości na temat marki. Powiadomienia in-app są odbierane przez użytkownika, gdy ten otwiera aplikację i wchodzi z nią w interakcję. Większość startupów i MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) wykorzystuje te nieinwazyjne powiadomienia do promowania produktów i usług za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Szybkość obsługi

Jednym z głównych wymagań użytkowników jest obecnie prędkość, ponieważ chcą oni mieć dostęp do informacji szybciej niż dotychczas. Skłania to firmy do przechodzenia na wyższy poziom cyfryzacji poprzez aplikacje mobilne, ponieważ są one 1,5 raza szybsze niż zwykłe strony internetowe. W przypadku wielu apek uruchamianie funkcji może być szybsze nawet od trzech do pięciu razy.

Personalizacja

Klienci uwielbiają, kiedy treść jest spersonalizowana zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Dzięki spersonalizowanej treści użytkownik końcowy ma tendencję do nawiązania silniejszej relacji z samą aplikacją mobilną.

Dzięki aplikacji użytkownicy mogą również łatwiej selekcjonować treści docierające do nich za pomocą powiadomień. Jest to także sposobność monetyzacji niektórych upodobań użytkowników - dodatki, rozszerzenia i różnego rodzaju nakładki można sprzedawać za drobną opłatą, podobnie jak w grach. Wszystko oczywiście zależy od natury samego biznesu, dla którego stworzona jest aplikacja mobilna.

(Jakub Grzywaczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%