Dzieje sięFotoGłogów

Romet od prezydenta na licytację! Rafael Rokaszewicz przekazuje rower dla WOŚP3 min na czytanie

Romet od prezydenta na licytację! Rafael Rokaszewicz przekazuje rower dla WOŚP 8

W niedzielę (12.01.) wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycją już się stało, że z tej okazji prezydent Rafael Rokaszewicz coś przekazuje na licytację. Tym razem jest to rower, ale nie byle jaki, bo marki Romet “Wigry 3” z 1987 roku. Części przeleżały wiele lat najpierw w piwnicy, później na strychu.

– Teściu miał kupić rower, ale 30 lat temu były z tym dość duże problemy, więc wpadł na pomysł, że szybciej będzie go kupić w częściach i samemu złożyć. Praktycznie zakupił wszystkie części. Zanim jednak zaczął montować, to okazało się, że… rower udało się kupić w całości. A części powędrowały do piwnicy, później na poddasze i tak przeleżały – opowiadał Rokaszewicz.

Radoxim 5

Wpadł na pomysł, aby złożyć ten rower. Pomógł zastępca Piotr Poznański, pasjonat jednośladów. I się udało. – Brakowało parę drobnych rzeczy – mówił Poznański i wymieniał, że to m.in. widelec, spornik kierownicy czy osłona na hamulce. Wymienił dętki i opony – na wzór tych pierwotnych – bo stare sparciały przez te wszystkie lata. – Trzeba było trzymać się oryginalności – nie ukrywał. Rower robi wrażenie. Cena wywoławcza? Jeszcze nie wiadomo, ale w internecie można znaleźć ogłoszenia. A kwoty wysokie, sięgające tysięcy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się