FotoGłogówMy:112

Straty są ogromne! Szacowane w milionach. Pałac w Sieroszowicach poważnie uszkodzony [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Straty są ogromne! Szacowane w milionach. Pałac w Sieroszowicach poważnie uszkodzony [ZDJĘCIA] 4

– Coś strasznego! – mówią mieszkańcy Sieroszowic w gminie Radwanice, gdzie przed godz. 16 wybuchł pożar. Płonie pałac. Ogień widoczny był z daleka. Zatrzymywali się, by pomóc. W środku byli ludzie – w sumie trzy osoby, bo dwie z nich tam zamieszkiwały jedno z mieszkań, ale był też właściciel pałacu.

Płonie pałac w Sieroszowicach! Ogień objął już niemal cały dach. Strażacy walczą z żywiołem

– To była chwila. Nagle zaczął sypać się tynk. Wybiegliśmy z mieszkania, bo nie wiedzieliśmy, co się stało. A z okna zauważyłem gęsty dym. Jeszcze próbowaliśmy gasić ogień, ale nie daliśmy rady. Trzeba było uciekać, bo ogień był coraz większy – relacjonuje Hipolit Jackiewicz, właściciel.

Radoxim 5

Z ogniem walczyło kilka zastępów strażaków z trzech powiatów lubińskiego, polkowickiego, ale także z głogowskiego. Straty są ogromne, bo spłonęło ponad pół dachu. – A także stropy i ściany znajdujące się na piętrze. To był nowy dach… – mówi Jackiewicz.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru. Prawdopodobnie było to zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejsce przyjedzie inspektor nadzoru budowlanego. Szacowane są też straty, które już wstępnie wylicza się na 3 mln zł. Pałac był ubezpieczony. – Jednak tylko na kwotę w granicach 300 tys. zł – załamuje ręce.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto