Dzieje sięGłogów

W poniedziałek przekazanie kluczy najemcom nowego TBS-u! Jedna inwestycja się kończy, druga zaczyna1 min na czytanie

W poniedziałek przekazanie kluczy najemcom nowego TBS-u! Jedna inwestycja się kończy, druga zaczyna

Nowy budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Głogowie gotowy. W poniedziałek (28.10.) odbędzie się uroczyste przekazanie kluczy najemcom. Zamieszkają w nim 32 rodziny.

– Obyło się bez większych problemów – ocenia Robert Musiał, prezes TBS-u. Kolejny 16 budynek powstał przy ul. Generała Józefa Sowińskiego. Jego bryła przypomina pokoszarowe bloki, które niegdyś się tam znajdowały. Obok są parkingi i plac zabaw dla dzieci. Na tym nie koniec inwestycji, bo na terenie przy tej ulicy powstaną jeszcze dwa następne budynki. Budowa trzeciego ma rozpocząć się lada moment. Wszystko wskazuje na to, że TBS otrzyma pomoc w postaci kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego – decyzja ma zapaść do końca br. miesiąca. Nie da się jednak ukryć, że koszty budowy TBS-u nr 17 będą wyższe.

Radoxim 5

– Koszty materiałów budowlanych czy pracownicze idą w górę. Według kosztorysu szacujemy, że kwota budowy oscylować będzie wokół 7 mln zł – wylicza Musiał. Ten trzeci budynek ma być gotowy w drugim kwartale 2021 roku. Lista chętnych jest długa – w biurze TBS-u czekają setki rodzin na nowe mieszkania.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się