Dzieje sięGłogów

Widziano takich oszustów w okolicach Głogowa. Uspokajamy, to żart!1 min na czytanie

Widziano takich oszustów w okolicach Głogowa. Uspokajamy, to żart!

Na Facebooku krąży post o dwóch mężczyznach, którzy mają się podawać za pracowników wodociągów i okradać mieszkańców. Niektórzy z uśmiechem patrzą na udostępniony post. W innych wzbudził nie lada strach i zwrócili się do redakcji z pytaniem, czy faktycznie po Głogowie grasują oszuści?

“Uwaga Głogów i okolice !!! Tych dwóch panów w wieku ok. 50 lat widziano w okolicach Głogowa podających się za pracowników wodociągów, w ciągu trzech dni okradziono 3 domy z cennych przedmiotów. W razie zauważenia proszę o jak najszybsze wezwanie patrolu!!!” – napisał głogowianin, a jego post udostępniło ponad 300 znajomych. W ciągu kilku dni zrobił furorę w Internecie, a do nas zaczęli zgłaszać się mieszkańcy z pytaniem, czy to prawda?

To jest fake news. Na zdjęciu można rozpoznać dwóch aktorów znanych z filmu “Kevin sam w domu”. To Joe Pesci i Daniel Stern, którzy grali nieudolnych włamywaczy i stworzyli razem komediowy duet. Joe Pesci dostał Oskara za drugoplanową rolę w filmie “Chłopcy z ferajny”. Można go było oglądać takich produkcjach, jak: “Zabójcza broń”, “Ojciec chrzestny”, “Kasyno”. Natomiast Daniel Stern zagrał w filmach: “Złoto dla naiwnych”, “Przygoda w górach” czy “Lewiatan”.

Skontaktowaliśmy się autorem postu. Nie spodziewał się takiego odbioru, a wpis na Facebooku miał być tylko żartem. – Puściłem info u siebie, że to żart i że to aktorzy, no cóż mogę więcej powiedzieć… – odpisał.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się